Mūsdienās cilvēki pārāk daudz uzturas telpās, un tas rada problēmas, atzīst alergoloģe

Pievienot komentāru
Mūsdienās cilvēki pārāk daudz uzturas telpās, un tas rada problēmas, atzīst alergoloģe
Foto: LETA

“Mūsdienās cilvēki līdz 95% laika pavada telpās. Tas nav tikai skolēniem, tas ir arī mazajiem bērniem, kā arī pieaugušajiem. Mēs arī svaigā gaisā esam ļoti maz, un tas velk līdzi problēmas,” saka alergoloģe Ieva Cīrule.

“Tā viena no problēmām ir alerģijas. Tas ir arī viens no skaidrojumiem, kādēļ tik daudz ir alerģiju pret tieši telpās esošiem putekļiem ir tādēļ, ka mēs daudz laika esam telpās. Mūsu bērni, skolēni, – tieši tāpat,” viņa skaidro.

Viņa arī norāda, – ja telpās ir slikta ventilācija un slikta gaisa apmaiņa, tad visi putekļi laika gaitā tur sakrājas arvien vairāk. “Tad arī attiecīgi rodas problēmas – tie gan ir vīrusi, gan baktērijas, gan dažādi alergēni, dažādas ķīmiskas vielas. Cilvēki, īpaši tie, kam ir jutīgas gļotādas, ļoti reaģē uz šo piesārņojumu. Tad sāk gan acis asarot, gan deguns tecēt, klepot, citam pat paliek grūti elpot,” norāda alergoloģe.

“Diemžēl alerģisko pacientu skaits nesamazinās, lai arī medicīna iet uz priekšu un tiek atklāti visādi jaunumi, kā iespējami ārstēt šīs problēmas, taču pacientu nepaliek mazāk, tādēļ, ka dzīvesveids, apkārtējā vide, tā arvien vairāk bojā, ja sevišķi runājam par elpceļiem, ādu, pasliktina mūsu dzīves kvalitāti,” saka I. Cīrule.

Skaties video!