Mūsdienās Baltijas jūrā joprojām ir ap 80 000 sprādzienbīstamu priekšmetu

Komentāri

Baltijas jūra pagājušā gadsimta karos ir piesēta ar mīnām un torpēdām, kuras jūrnieku dzīvībām briesmas rada vēl šodien.

Tieši tāpēc ik gadu Baltijas valstis rīko kopīgu atmīnēšanas operāciju un mācības, kuru laikā simtiem jūrnieku dodas jūrā ar mērķi padarīt to drošāku visiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jūras mīnas abos pasaules karos bija ļoti populāras, bet kartes, kurās atzīmēja mīnu laukus, nebija pārlieku precīzas. Tādēļ mūsdienās Baltijas jūrā joprojām ir ap 80 000 sprādzienbīstamu priekšmetu. Tieši Latvijas teritoriālajos ūdeņos – sevišķi Irbes jūras šaurumā – atrodami aptuveni 15 000 no tiem.

Baltijas jūras ūdens ir salīdzinoši salds, un tātad nekorozīvs. Tas nozīmē, ka mīnas kaujas gatavībā un bīstamas būs vēl daudzu gadus. Turklāt tās nestāv uz vietas – mīnas var gan nonākt zvejnieku tīklos, gan pēkšņi tikt ieskalotas tirdzniecības kuģu ceļos.

Tādēļ ik gadu Baltijas valstis rīko kopīgu atmīnēšanas operāciju “Open spirit”. Šogad tajā piedalās 15 kuģi un 600 karavīri no desmit valstīm. Kopā 25 neatkarības gados izdevies iznīcināt aptuveni 1000 sprādzienbīstamu priekšmetu Latvijas ūdeņos, bet šogad “Open spirit” ietvaros jau uzietas divas torpēdas. 34 mīnas no abiem pasaules kariem, kā arī 57 mīnu krēsli bez mīnām un trīs iepriekš nezināmi kuģu vraki. Pirmdien medijiem tika sniegts paraugdemonstrējums mīnas detonācijā.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl