“Mums ir trīs iespējas!” Ģimenes ārsti joprojām nav panākuši vienošanos ar valdību

Komentāri

Lai arī pacientiem mazāk jūtamā formā, tomēr valstī joprojām notiek ģimenes ārstu streiks. Ģimenes ārsti šobrīd ārkārtas sapulcē lemj par streika turpmāko gaitu.

Ģimenes ārstu asociācija vakar ir saņēmusi priekšlikumus no Veselības ministrijas, un tagad ģimenes ārstiem jāvienojas, vai tiem piekrist. Ģimenes ārstiem tiek paredzēta lielāka tā dēvētā kapitācijas nauda jeb nauda ārsta prakses uzturēšanai, taču tās saņemšanai ministrija izvirzījusi arī jaunus nosacījumus.

Tagad tiks prasīts reizi gadā vērtēt pacientu veselību. Latvijas Ģimenes ārstu asociācija uzskata, ka tas palielinās izmaksas, bet divas trešdaļas ģimenes ārstu vispār nespēs šo prasību īstenot, un tas nozīmē, ka viņi šo piemaksu nesaņems.

Sarmīte Veide
Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente:

Mums ir trīs iespējas. Piekrist piedāvājumam, kas ir šobrīd, tad streiku izbeigt un ar pilnu jaudu atsākt darbu. Ja nav pieņemami nosacījumi, tad ir divas iespējas – vai nu pārtraucam uz laiku un turpinām sarunas, vai turpinām streikot tādā pašā formā, vai smagākā formā, piemēram, trīs reizes nedēļā mēs slēdzam praksi un strādājam tikai divas dienas nedēļā.

Ģimenes ārstu streiks tika sākts vasaras vidū – 3. jūlijā. Tajā piedalījās vairāk nekā 600 ģimenes ārstu.

Šobrīd, kad protesta forma ir mīkstināta, streikotāju skaits ir sarucis, bet tāpat tas sasniedzot 500. Šobrīd streikojošie ģimenes ārsti pieņem ne vairāk kā 20 pacientus dienā, neveic profilaktiskās apskates pieaugušajiem un neslēdz līgumus ar e-veselību, uzskatot, ka šī sistēma nav ātra, ērta un droša pacientiem.

Lasi vēl