Komentāri

Lai arī pacientiem mazāk jūtamā formā, tomēr valstī joprojām notiek ģimenes ārstu streiks. Ģimenes ārsti šobrīd ārkārtas sapulcē lemj par streika turpmāko gaitu.

Ģimenes ārstu asociācija vakar ir saņēmusi priekšlikumus no Veselības ministrijas, un tagad ģimenes ārstiem jāvienojas, vai tiem piekrist. Ģimenes ārstiem tiek paredzēta lielāka tā dēvētā kapitācijas nauda jeb nauda ārsta prakses uzturēšanai, taču tās saņemšanai ministrija izvirzījusi arī jaunus nosacījumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tagad tiks prasīts reizi gadā vērtēt pacientu veselību. Latvijas Ģimenes ārstu asociācija uzskata, ka tas palielinās izmaksas, bet divas trešdaļas ģimenes ārstu vispār nespēs šo prasību īstenot, un tas nozīmē, ka viņi šo piemaksu nesaņems.

Sarmīte Veide
Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente:

Mums ir trīs iespējas. Piekrist piedāvājumam, kas ir šobrīd, tad streiku izbeigt un ar pilnu jaudu atsākt darbu. Ja nav pieņemami nosacījumi, tad ir divas iespējas – vai nu pārtraucam uz laiku un turpinām sarunas, vai turpinām streikot tādā pašā formā, vai smagākā formā, piemēram, trīs reizes nedēļā mēs slēdzam praksi un strādājam tikai divas dienas nedēļā.

Ģimenes ārstu streiks tika sākts vasaras vidū – 3. jūlijā. Tajā piedalījās vairāk nekā 600 ģimenes ārstu.

Šobrīd, kad protesta forma ir mīkstināta, streikotāju skaits ir sarucis, bet tāpat tas sasniedzot 500. Šobrīd streikojošie ģimenes ārsti pieņem ne vairāk kā 20 pacientus dienā, neveic profilaktiskās apskates pieaugušajiem un neslēdz līgumus ar e-veselību, uzskatot, ka šī sistēma nav ātra, ērta un droša pacientiem.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl