Mūkusalas Mākslas salonā atklāj īpašu izstādi – “Citādi zīmējumi”

0 Komentāru
Mūkusalas Mākslas salonā atklāj īpašu izstādi – “Citādi zīmējumi”

Šonedēļ Mūkusalas Mākslas salonā atklāta personālizstāde ar īpašu stāstu – “Citādi zīmējumi”. Mākslas darbu autore ir Sniedze Reine, kura jau kopš bērnības dzīvo sociālās aprūpes centrā un viņai piemīt neparasts talants – spēja atainot lietas no rakursa, kurā pati nekad tās nav redzējusi.

Sniedzi Reini dzīve nav lutinājusi. Bērnībā, savu tuvāko pamesta, mierinājumu viņa guva zīmējot. Un tā jau vairāk nekā 20 gadus savās mājās, sociālās aprūpes centrā “Veģi”, lielāko dienas daļu Sniedze pavada, uz papīra uzliekot savu dzīves skatījumu.

Viņas zīmēšanas skolotājs – Andris Biezbārdis – par savu pašaizliedzīgo darbu “Veģos” saņēmis Latvijas lepnuma balvu. Skolotājs ātri vien pamanījis meitenes īpašo talantu – spēju attēlot objektus, telpas un pat kvartālus no leņķa, kura pati savām acīm to visu nav redzējusi jeb no putna lidojuma.

 

Andris Biezbārdis
zīmēšanas skolotājs, Latvijas lepnums 2016

Tas ir tāds liels brīnums. Šis skatpunkts no augšas ir liels noslēpums, patiesībā. Mēs taču neviens ikdienā tur pie griestiem nekarājamies. Mēs neredzam to leņķi no augšas. Var pieņemt, ka tas ir sapņu rezultāts. Vai kaut kas cits. Varbūt viņa tā arī savā galviņā izdomā šo kompozīciju.

Sniedzes darbus raksturojot arī tas, ka tie nav laboti, dzēsti vai pārzīmēti. Savas izjūtas uz papīra viņa izliek ar pārliecību, nepārdomājot. Un visai vaļsirdīgi viņa ļauj ieskatīties savā ikdienas dzīvē, kas nebūt nav viegla. Daudzos mākslas darbos attēlota slimnīcas palāta, “Veģu” ēka, viņas istaba un vēl kāda telpa, kurai Sniedzes dzīvē, izrādās, ir liela nozīme.

Savas pirmās personālizstādes atklāšanas dienā Sniedze ir laimīga. Viņa labprāt fotografējas, saņem komplimentus un ziedus un atnākušajiem velta pa apskāvienam. Sniedzes skolotājs Andris viņu raksturo kā dārgakmeni, kuru nedrīkst apstrādāt. Šo unikālo talantu novērtē arī māksliniece Džemma Skulme.

Meitenes darbus arī iepriekš Andris iekļāvis gan Talsu mākslinieku izstādēs, gan vedis uz Rīgu. Likumsakarīgi, ka tieši viņš Sniedzei ir īpaši svarīgs un ir redzams mākslas darbos.

Sniedzes Reines personālizstāde “Citādi zīmējumi” līdz pat 1. septembrim ir aplūkojami Mūkusalas Mākslas salonā.

0 Komentāru