Muižnieks: Mūsu prioritāte ir klātienes mācību nodrošināšana, bet, ja būs nepieciešams, esam gatavi pāriet uz attālināto režīmu

1 komentārs

Ir aizritējušas jau divas nedēļas jaunajā mācību gadā, Latvijas Universitātē aizvadīta pirmā klātienes studiju nedēļa. Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks 10. septembra rītā TV3 raidījumam “900 sekundes” atklāja, ka studenti ir ļoti apzinīgi un vairāk nekā 70% studentu jau ir vakcinēti pret Covid-19.

Visām izglītības iestādēm jaunais mācību gads ir nācis ar neziņu par to, kā būs atgriezties pie zinību apguves klātienē. Arī Latvijas Universitāte (LU) cītīgi ir gatavojusies šim procesam, un rektors Indriķis Muižnieks norāda, ka izaicinājumi joprojām ir.

“Noteikumi tiek ievēroti, viss process notiek ļoti raiti – studenti uzrāda savus sertifikātus un tiek iekšā. Klātienes studijas ir mūsu prioritāte,” norāda Muižnieks.

Latvijas Universitātē pret Covid-19 vakcinēti vairāk nekā 90% pasniedzēju un vairāk nekā 70% studentu, un Muižnieks norāda, ka skaits joprojām turpina pieaugt.

Kā ziņots, lai dotu iespēju personālam, tostarp studējošiem, iegūt vakcinācijas sertifikātu, pārejas nosacījums paredz, ka ne vēlāk kā līdz 10.oktobrim apguvē klātienē studijās var piedalīties personas arī ar testēšanas sertifikātu par negatīvu Covid-19 testu, kurš veikts pēdējo 48 stundu laikā, rezultātu, atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) testēšanas algoritmam. Šādā gadījumā studējošie testēšanas izmaksas sedz par saviem līdzekļiem.

Lasi vēl – Tiesībsargs: Klātienes studijas tikai ar Covid-19 sadarbspējīgu sertifikātu no oktobra vidus nav cilvēktiesību pārkāpums

Vaicāts par to, cik LU ir gatava pāriet uz attālināto mācību procesu, ja tāds būs nepieciešams, rektors apstiprina, ka, ņemot vērā uzkrāto pieredzi, jau laikus ir sagatavots rezerves plāns: “Ir jau materiāli un pārbaudījumu formas sagatavotas, bet bez tieša kontakta, praktiskām nodarbībām un prakses ārpus universitātes ir ļoti grūti.”

Šajā gadā LU studētgribētāju skaits ir pieaudzis, tāpat arī ārzemju studentu vidū ir vēlme iegūt zināšanas tieši LU. Vispopulārākās studiju programmas ir ārstniecība un datorzinātnes, tāpat ilgstoši līdera pozīciju ieņem vadības zinības, psiholoģija. Pēdējos gados lielāks studentu skaita pieaugum vērojams tieši žurnālistikas programmā, norāda rektors.

Jau ziņots, ka, lai finansiāli atbalstītu augstākajā izglītībā studējošos un mazinātu Covid-19 krīzes radītās negatīvās sekas uz izglītības nozari, no 1. septembra līdz 31. decembrim studentu minimālo mēneša stipendijas apmērs tiks palielinātas no 99,6 eiro līdz 200 eiro, otrdien lēma Ministru kabinetā.

Muižnieks norāda, ka studentu skaits pieaugumu veicina arī LU attīstība un tuvākajā laikā plānota arī Rakstu mājas izbūve Torņakalnā, kas cita starpā iesaistīta tā dēvētajā “būvnieku karteļa lietā”.

Lasi vēl:

Muižnieks norāda, ka Rakstu mājas iesaiste “būvnieku karteļa lietā” neaizkavēs tās izbūvi: “Visa iepirkuma procedūra ir notikusi ārpus karteļa darbības izmeklēšanas laika. Konkurences padomes ziņojumā Rakstu māja nav minēta. Mēs turpinām būvniecību, šobrīd ir tehniskā projekta sagatavošanas noslēdzošā fāze, un mēs ceram, ka novembrī varēs iekārot būvlaukumu.”

LU rektors iepriekš norādījis, ka plānots studiju maksas pieaugums 7-10% apmērā. Muižnieks norāda, ka šis pieaugums ir ticis veikts, bet ne visās studiju programmās. Ir programmas, kurās pieaugums ir virs 7%, bet ir arī programmas, kurās pieaugums nav noticis, norāda rektors.

1 komentārs