Muižnieks: Man jādara, ko varu, lai kliedētu aizspriedumus par Stambulas konvenciju

0 Komentāru
Muižnieks: Man jādara, ko varu, lai kliedētu aizspriedumus par Stambulas konvenciju

Kā Latvijai veicies ar cilvēktiesību ievērošanu? Savu izvērtējumu šajās dienās gan valdības, gan Saeimas pārstāvjiem un tiesībsargājošajām iestādēm oficiālās vizītes laikā sniedz Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks. Par sarunu saturu plašākai sabiedrībai būs ļauts uzzināt vien piektdien, kad vizīte noslēgsies.

Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs ar delegāciju Latvijā aizvadījis jau trešo dienu, un tajā Nils Muižnieks viesojās Saeimā.

Tikšanās saturs netika atklāts, kā vien tas, ka saruna notiks par bērnu un sieviešu tiesību ievērošanu Latvijā. Uz to deputāti devās, gatavi saņemt kritiku.

To, ko vēl pirms tikšanās Muižnieks presei tomēr atklāja, bija, ka Briselē nav palikusi nepamanīta Latvijas tielēšanās ap Stambulas konvenciju, kas radīta, lai pasargātu sievietes no vardarbības. Tieslietu ministrija bija pat pasūtījusi pētījumu, lai dokumentu tulkotu kā feminismu un agresivitāti veicinošu.

“Mani interesē Stambulas konvencija. Man jādara, ko varu, lai kliedētu aizspriedumus, jo tā ir pret vardarbību,” saka Muižnieks.

Kas attiecas uz bēgļiem un to straujo vēlmi Latviju tomēr izmantot vien kā pieturvietu ceļā uz pārtikušākām Eiropas valstīm, cilvēktiesību aizstāvis ierosināja, ka Eiropas Komisijai vajadzētu atbalstīt vienota sociālā standarta izveidi visā Savienība.

“Ir jābūt standartam. Līdz nesenam laikam bēgļu galamērķa valstis pretojās, bet viņi saprot – ja nebūs standarta, visi brauks uz Vāciju vai Zviedriju, un tas nav ilgtspējīgs risinājums,” norāda Muižnieks.

Nedz par kritiku, nedz uzslavām Muižnieks pagaidām nebija gatavs runāt. Savus secinājumus viņš pietaupa piektdienai, kad vizīte Latvijā noslēgsies.

Video

0 Komentāru