Muitnieki tiek pie jauniem kolēģiem – suņiem

Komentāri

Pensijas vecumu ir sasnieguši puse no Muitas pārvaldes suņiem. Lai tos pakāpeniski nomainītu, katru gadu plānots iepirkt pa 4 jauniem suņiem.  No Holandes uz Latviju nu atgādāti četri jauni muitas suņi. Apmēram pēc gada tie kļūs par īstiem dienesta suņiem un varēs nomainīt savus  kolēģus, kas jau tuvojas pensijas vecumam.  

Aiz sajūsmas nobučojot kameras objektīvu, gadu veca vācu aitu sunīte vārdā Džeimi skrupulozi aposta operatora somu un dodas pastaigā pa krēsliem. Viņa vēl ir pilnīgi neaudzināts suns. Viens no tiem četriem, kurus pirms mēneša atveda Muitas pārvaldei no Holandes. Tieši šos suņus kinologi nākotnē izdresēs par labiem narkotiku un kontrabandas meklētājiem, un pēc rakstura viņiem esot jābūt ļoti aktīviem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kinoloģijas nodaļas vadītāja Anita Ezis:
Šī te narkotiku meklēšana vai tabakas izstrādājumu meklēšana balstās uz to, ka suņiem ir griba kaut ko atrast, meklēt, izmantot savu to dabu un iedzimtas īpašības. Tieši tāpēc viņš ir aktīvs ļoti. Ja viņam piemēram būtu jābūt pieņemsim kā cilvēka palīgam pie kādas invaliditātes, tad viņam būtu jābūt drīzāk pavisam mierīgam.

Muitas suņiem ir jābūt ar stipriem nerviem, draudzīgiem un bezbailīgiem. Džeimi, piemēram, pat lieku reizi nepadomājot uzlec uz galda. Un nemaz neuztraucas, kad viņu nodod no rokām rokās.

Par vienu vācu aitu un trim beļģu aitu suņiem samaksāti gandrīz 16 tūkstoši eiro. Šie ar laiku nomainīs suņus-veterānus. Tagad četriem Muitas pārvaldes kinologiem ir katram pa diviem suņiem.

Džeimi dzīvo vienā mājā ar springerspanielu Peperu. Viņš par aitu suņa klātbūtni nav īpaši sajūsmināts. Suņi dzīvo atsevišķos voljēros, un pastaigās tiek vesti pēc kārtas.

”Tā kā kaut kāda barjera ir priekšā, jo viņa diemžēl ir aktīva, un vecajam sunītim nepatīk tik aktīva draudzība. Kamēr vēl suni nevar koriģēt ar balsi un komandām, tikmēr mēs pamazām iepazīstamies. Mājās viņa tāpat uzvedas kā šeit – ļoti aktīva, mīļa, dara visu, ko nevajag darīt,”stāsta kinoloģe Inese.

Neskatoties uz cienījamo vecumu, Pepers turpina strādāt. Tomēr pēc pāris gadiem viņam būs jāiet pensijā.   Springerspanielim Peperam ir 10 gadi. Viņš ir ļoti labs narkotiku meklētājs kā arī atšķiras ar paklausīgu raksturu. Bet diemžēl savai jaunajai kolēģei, kas tikko atbrauca no Holandes,  viņš to iemācīt nevar.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl