Komentāri
Muitnieki aiztur personu grupu ar 2,6 miljoniem nelegālo cigarešu

Kādā Rīgas noliktavā, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas pārvaldes darbinieki aizturējuši divas personas un atsavinājušas aptuveni 2,5 miljonus kontrabandas cigaretes LM ar Moldovas akcīzes preču markām. Par noziedzīgo nodarījumu uzsākts kriminālprocess.

2016.gada 23.septembrī kādā noliktavā, Rīgā tika atklāta krava ar 2 599 200 gab. cigaretēm LM ar Moldovas akcīzes preču markām. Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka kontrabandas cigaretes Latvijā pārvadātas un glabātas slēptā veidā – ābolu kravā. Krava  Latvijā tika ievesta no Lietuvas.

Veicot operatīvos pasākumus tika noskaidrots, ka krava tika iekrauta Polijā, bet Lietuvu tā šķērsoja tranzītā, tādējādi krava netika pakļauta muitas kontrolei Latvijā, kā arī tai netika pievērsta pastiprināta uzmanība transportēšanas laikā Lietuvā.

Foto

Par šo noziegumu VID Muitas policijas pārvaldē 2016.gada 23.septembrī tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 191.panta trešajā daļā1 paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm.

Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturētas divas personas –1985.gadā dzimis Latvijas Republikas pilsonis un 1980.gadā dzimis Ukrainas pilsonis. Abām aizdomās turētajām personām ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Izņemtās cigaretes tika nodotas glabāšanā Nodrošinājuma valsts aģentūrai.

VID Muitas policijas pārvalde ir konstatējusi tendenci, ka Latvijas nelegālajā cigarešu tirgū parādās cigaretes, kuras tiek ievestas no Lietuvas un Polijas, tā mazinot iespējamos riskus, ka Latvijas muitas iestādes atklās nelegāli ievestās cigaretes.

1 191.pants Neatļautas darbības ar muitošanai pakļautām precēm un citām vērtībām(3) Par kontrabandu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai tā izdarīta lielā apmērā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz vienpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Lasi vēl