Muitas pārvalde par 10 000 eiro iegādājas trīs suņus

Komentāri

Latvijas Muitas pārvalde par gandrīz 10 000 eiro Nīderlandē iegādājusies trīs suņus. To uzdevumus būs meklēt narkotikas un kontrabandas cigaretes. Daudziem šķiet, ka par četrkājainajiem likumsargiem, kuri vēl nemaz nav apmācīti, ir pārmaksāts… Muitā tam nepiekrīt un apgalvo: nākotnē suņi ieguldīto naudu atpelnīs ar uzviju.

Vācu aitu šķirnes suns Nassans uz Latviju no Nīderlandes atceļojis ar vēl diviem topošajiem četrkājainiem likumsargiem. Visi ir aptuveni gadu, pusotru veci, bez profesionālajām iemaņām. Suņi pagaidām iejūtas jaunajā vidē, labprāt dauzās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tuvāko mēnešu laikā suņiem paredzēts intensīvs mācību kurss narkotiku un kontrabandas cigarešu meklēšanā. Nākamā gada sākumā tiem jau būs jāsāk pildīt dienesta pienākumus muitas kontroles punktos Latgalē un Kurzemē. Muitas pārvaldes darbinieki stāsta, ka suņu izvēle ir sarežģīts process. Specializētā suņu audzētavā Nīderlandē testēti desmitiem suņu, līdz šie trīs atzīti par piemērotākajiem specifisku dienesta pienākumu pildīšanai.

Tikmēr daļā sabiedrības uzjundījušas šaubas vai 9800 eiro par trīs suņiem ir adekvāta cena. Daudzi uzskata, ka pērkot tepat Latvijā sanāktu lētāk. Muitas pārvaldē skaidro, ka izsludinātajā iepirkumā pieteicās tikai viens pretendents Nīderlandē, kas specializējas dienesta suņu audzēšanā. Latvijā šādas suņu audzētavas nav.

Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes teju 10 000 eiro vērto pirkumu apsprieduši arī Saeimas deputāti. Nekādu šaubu par cenas adekvātumu neesot. Muitā patlaban dienesta pienākumus pilda 39 suņi. Tie ir apmācīti narkotiku, tabakas izstrādājumu un skaidras naudas meklēšanā. Patlaban ir izsludināts vēl viens iepirkuma konkurss trīs suņu iegādei. Pieteikšanās noslēgsies novembra sākumā.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl