Muitā notikusi vērienīga “tīrīšana”

Komentāri

Par sevišķi smagiem noziegumiem aizturētas trīs muitas amatpersonas. Pagaidām nav atklāts, ka šiem pārkāpumiem būtu saistība ar Latvijas Muitas pārvaldes direktoru Tāli Kravali, kurš šajās dienās tiek aizvilināts darbam Ukrainā.

Valsts ieņēmumu dienesta viena no pēdējo gadu prioritātēm ir cīņa ar korupciju, nupat tā vainagojusies ar nepatīkamu traipu muitas reputācijai – sava dienesta pilnvaras pārsniegušas trīs amatpersonas, no tām viena vadoša līmeņa muitas amatpersona.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

VID ģenerāldirektora vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Kaspars Čerņeckis: ”Šinī gadījumā smagās sekas ir zaudējumi budžetam lielos apmēros. Un lielie apmēri ir vairāk nekā 50 minimālās mēnešalgas.”

Tātad runa ir vismaz par 16 tūkstošiem eiro, summas tiks precizētas izmeklēšanas laikā. Par konkrētu gadījumu – muitas deklarāciju nepareizu anulēšanu kriminālprocess sākts jau pērn novembrī. Bet nupat pieķertie muitnieki no darba atlaisti, un tiem piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. ”Lēmums ir pieņemts par atstādināšanu pagājušās nedēļas piektdienā, uz doto brīdi viņš piemērots, stājies spēkā, VID vadība risina jautājumu. Visdrīzāk tiks izlemts, kādus citus amata pienākumus šīs personas varēs un vai varēs turpināt,” tā Čerņeckis.

Krimināllikumā par šādu sevišķi smagu noziedzīgu nodarījumu draud brīvības atņemšana līdz 10 gadiem ar tiesību ierobežojumiem ieņemt amatus līdz pieciem gadiem. Tā kā uz aizturēšanas dokumentiem vēl nav nožuvusi tinte, izmeklēšanas interesēs plašāki komentāri netiek sniegti. Tostarp par to, kuras ir šīs personas, ko tieši darījušas. Šīs lietas sakarā policija vērtēs, vai šādi pārkāpumi bijuši sistemātiski un vai tos arī kāds, kā mēdz teikt, piesedzis no augšas.

Foto: LETA

Foto: LETA

VID ģenerāldirektora vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Kaspars Čerņeckis:
Ja būs kādas pazīmes, tad arī noteikti izmeklētāji informēs VID vadību un arī tiks uzsākts attiecīgs vai nu disciplinārlietas, dienesta pārbaudes, ja tādas indikācijas pazīmes būs. Uz doto brīdi muitas vadītāja šīs lietas kontekstā netiek vērtēts, man nav tādas informācijas, izmeklētājs nav sniedzis, ka viņa saistība tiktu vērtēta šajā lietā.

Muitas vadītājs Tālis Kravalis šodien atrodas Ukrainā, kur piekritis kandidēt uz Ukrainas muitas vadītāja krēslu. Viņš gan rīt jau būs atpakaļ darbā. Un jau rīt būšot zināms, vai Kravalis šajā konkursā uzvarēs, atzina finanšu ministrs Jānis Reirs, kurš arī bija tas, kurš Kravali Ukrainas pusei ieteica.

”Mēs ar VID izrunājām kandidatūru un labāku par ģenerāli Kravali neatradām. Ukraina šobrīd veido jaunu valsts pārvaldi, orientētu Eiropas virzienā. Bijušais Lietuvas eirokomisārs ir Ukrainas ekonomikas ministrs, kura vadītā iestāde arī ieteikusi, ka nepieciešamas gan muitu, gan nodokļu pārvaldes, arī kontroles institūcijas, un tajās jāpiesaista pieredzējuši cilvēki. Latvijai piedāvāta iespēja izvirzīt cilvēku muitas vadības amatam, jo Latvijai ir ļoti plaša robeža ar Krieviju un Baltkrieviju, un ir daudz sasniegts pēdējos 20 gados,” tā finanšu ministrs Jānis Reirs (Vienotība), ”šis ir Ukrainas lūgums pēc palīdzības, un, domāju, viennozīmīgi mēs esam vienojušies, ka saglabāsim vietu Latvijā, jo nav zināms, jo tur notiek karš reāli, un nav zināms, cik ilgi šī vieta un amats varētu būt, līdz ar to vienošanās – ja Kravalis vinnē konkursu – viņam piedāvāta, Latvijā tiek saglabāta amata vieta.”

Jāuzsver, ka Kravalim bija izšķiroša loma, lai tiktu celta apsūdzība bijušajam Muitas kriminālpārvaldes priekšniekam Vladimiram Vaškevičam.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl