Muita kravas transportlīdzekļos atradusi 338 000 kontrabandas cigarešu

2 komentāri
Muita kravas transportlīdzekļos atradusi 338 000 kontrabandas cigarešu
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (DEGPUNKTĀ)

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas vilciena un automašīnu kontroli, novērsušas 338 640 cigarešu jeb 16 932 paciņu kontrabandu, aģentūru LETA informēja VID.

Cigaretes bija noslēptas vagonos ar šķeldas kravu, kravas automašīnas kabīnē un piekabes grīdā.

Veicot kontroles pasākumus 14. janvārī un 15. janvārī, VID Muitas pārvaldes amatpersonas atklāja, ka kravas vilcienā, kas caur Indras muitas kontroles punktu (MKP) iebrauca Latvijā no Baltkrievijas, ir noslēptas cigaretes. Izvērtējot skenēšanas attēlus, muitas riska analīzes eksperti secināja, ka vairākos vagonos ar šķeldas kravu, iespējams, atrodas nedeklarētas preces, tādēļ nepieciešams veikt šo vagonu padziļinātu kontroli. Tā tika veikta Daugavpils preču stacijas MKP.

Atrokot šķeldu, muitnieki trīs vagonos konstatēja iepakojumus ar cigaretēm. Šķeldas atrakšanā muitai palīdzēja arī SIA “LDZ Cargo” darbinieki. Kontroles rezultātā tika izņemtas 280 000 cigaretes “Premjer” un “NZ” jeb 14 000 paciņas ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Pāternieku MKP amatpersonas 14.janvārī no muitas kontroles paslēptas cigaretes atklāja kādā kravas automašīnā, kas iebrauca no Baltkrievijas. Transportlīdzekļa kabīnē zem vadītāja guļamvietas un citur bija noslēptas dažādu marku – “Marlboro”, “Winston”, “Camel”, “Qeen” un citu – cigaretes, kā arī karsējamā tabaka. Transportlīdzekļa vadītājs bija mēģinājis nelegāli ievest Latvijā 9080 cigaretes jeb 454 paciņas un 159 gramus karsējamās tabakas.

Savukārt 12. janvārī Silenes MKP muitas amatpersonas, veicot kravas automašīnas padziļināto kontroli, atklāja nedeklarētas cigaretes, kas bija noslēptas piekabes grīdā zem kravas. Kontroles rezultātā piekabes konstrukcijā tika konstatētas nedeklarētas 49 560 cigaretes “NZ” jeb 2478 paciņas ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesu sākšanu.

2 komentāri