Mucenieku iedzīvotāji ir vīlušies politiķu solījumos

Komentāri

Ciemats Mucenieki var pārvērsties par no apkārtējās vides norobežotu daļu vai “geto” – par to bažījas vietējā pašvaldība. To nepatīkami pārsteidzis fakts, ka no bēgļu uzņemšanas plāna pazudušas vairākas ieceres, ar kurām bija plānots sakārtot degradēto ciemata teritoriju.

Lai arī Mucenieki atrodas pavisam netālu no Rīgas, brīžiem šķiet, ka laiks šeit rit lēnāk. Te joprojām var apskatīt Ļeņina bareljefu, bet pats ciemats ir samērā depresīvs. Tādēļ, kad uzņemamo bēgļu sakarā pirmie plāni paredzēja paplašināt ne vien šeit jau esošo patvēruma meklētāju izmitināšanas centru, bet arī ciematu kopumā, bijušās padomju armijas pilsētiņas iedzīvotāji saskatīja iespēju. Taču tagad šķiet, ka sapnis par pārmaiņām būs izplēnējis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēdējo divu nedēļu laikā izmaiņas attiecībā uz Mucenieku ciematu ir būtiskas. Sākotnēji bija plānots, ka nauda tiks ieguldīta stadionā, arī citos sporta objektos, lai vietējie un patvēruma meklētāji varētu pavadīt laiku brīvā dabā, tādējādi socializējoties. Tagad plānots no tā visa atteikties, naudu ieguldot nekustamajā īpašumā, arī šajā nepabeigtajā namā, lai paplašinātu iespējas bēgļus izmitināt. Vietējo Muceniekos ir ap sešiem simtiem.

Skaties foto:

Aptuveni šādu pašu skaitu paplašinoties varētu sasniegt arī izmitināšanas centrs. Vietējais iedzīvotājs Normunds Vagalis, kas Muceniekos organizē sabiedrisko dzīvi, stāsta, ka jau tagad iespiesti vienā no blokmāju dzīvokļiem. Tādēļ arī viņš uzdod jautājumu – kāpēc, sūtot bēgļus Muceniekos, no ieceru plāna pazudis priekšlikums par sabiedrisko centru, kurā laiku pavadītu kā vietējie, tā iebraucēji.

Vietējā pašvaldība augstākajām valsts amatpersonām tagad izsūtījusi vēstuli, kurā pieprasa, lai bēgļiem tomēr sekotu nauda investīcijām. Jautājot, ko pašvaldība darīs, ja valdība tomēr īstenos plānu par patvēruma centra paplašināšanu, bet neieguldīs naudu infrastruktūrā, Ropažu novada domes vadība tiešu atbildi nesniedz. Vien norādot, – “būs grūti”.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl