Mucenieku iedzīvotāji bailēs no bēgļu nekārtībām pieprasa lielāku policijas klātbūtni ciematā

0 Komentāru
Mucenieku iedzīvotāji bailēs no bēgļu nekārtībām pieprasa lielāku policijas klātbūtni ciematā
LETA

Mucenieku iedzīvotāji ir nobažījušies, kā gaidāmais patvēruma meklētāju pieplūdums ietekmēs viņu drošību. Šajā mazajā Pierīgas ciematā, kur ir izvietots Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs, vietējie iedzīvotāji prasa nodrošināt lielāku policijas klātbūtni.

Vietējie iedzīvotāji skaļā sapulcē izvaicāja iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski – klātesošie gan pieprasīja nodrošināt lielāku policijas klātbūtni ciematā, gan apsvērt iespēju pārcelt izmitināšanas centrus uz mazapdzīvotiem reģioniem. Tikšanās laikā valdīja emocionāli saspringta gaisotne, un ministra uzstāšanos ik pa brīdim pārtrauca skaļi izsaucieni, daži Mucenieku iedzīvotāji līdzi bija paņēmuši plakātus.

Foto:

Daži no sanākušajiem akcentēja, ka līdz šim ar Muceniekos izvietotajiem patvēruma meklētājiem ir sadzīvojuši labi, taču tagad vairumu pārņēmusi neziņa par nākotni. Iedzīvotāji norāda, ka viņiem pietrūkstot informācijas, cik iebraucēju Muceniekos plānots uzņemt, ko viņi darīs un kā tas ietekmēs vietējo ikdienu.

“Mums nav skaidrs, ko viņi darīs pēc tam – vai staigās pa ciemu un lūgs pabalstus,” norāda Mucenieku iedzīvotāja Ramona.

Iekšlietu ministra virzienā izskanēja arī pārmetumi par valdības nerēķināšanos ar vietējo iedzīvotāju interesēm un par informācijas slēpšanu. Sapulces laikā pārsvarā dominēja jautājumi par drošību.

Kozlovskis centās klātesošos mierināt, ka patlaban centrā izvietoti 70 patvēruma meklētāju, un arī nākamgad pēc ieplānotās bēgļu pārvietošanas no Grieķijas un Itālijas viņu skaits Mucenieku centrā būtiski nepieaugs. Konkrētu skaitu gan viņš nenosauca.

Taču iedzīvotājus ministra atbildes neapmierināja. Mazā Pierīgas ciemata iemītnieki rāvās pie mikrofona, lai izteiktu savas bažas un uzdotu jautājumus. Emociju karstumā izskanēja arī radikāli viedokļi: aizslēgt robežas bēgļiem vai ap Mucenieku centru uzsliet augstu žogu.

Tomēr nebija arī tā, ka sapulce beidzās absolūti bez rezultātiem. Kozlovskis, kurš paralēli iekšlietu ministra pienākumiem pilda arī satiksmes ministra funkcijas, solīja izvērtēt iespēju autobusa pieturu pārcelt tuvāk ciema centram. Tāpat ministrs apliecināja, ka padomās par policistu skaita palielināšanu Muceniekos.

Skaties video:

0 Komentāru