Muceniekos patvēruma meklētāji dienas vada bezdarbībā, secina politiķi

1 komentārs

Kā dzīvo patvēruma meklētāji, kuri Latvijā uzturas jau tagad? Patlaban Latvijā izmitināšanas apstākļi patvēruma meklētāju centrā Mucenieki ir apmierinoši, taču cilvēki tur dienas pavada bezdarbībā, to šodien novēroja Saeimas deputāti, kuri apciemoja Muceniekus.

Ar patvēruma meklētāju apstākļiem Muceniekos šodien iepazinās Saeimas Pilsonības, migrācijas un Sabiedrības saliedētības komisijas deputāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Centrā pašlaik atrodas 50 cilvēki, tostarp 13 bērni. Mucenieku kapacitāte gan ir lielāka. Atsevišķi deputāti uzklausīja patvēruma meklētāju dzīvesstāstus. Piemēram, Sīrijas kurds Faress iepriekš dzīvojis un strādājis Krievijā, taču nolēmis no tās bēgt, kad Sīrijas vēstniecība vēlējusies, lai viņš brauc atpakaļ un cīnās pilsoņu karā.

”Krievijā man teica, ka vajag aizstāvēt savu valsti un braukt uz Sīriju. Es nolēmu aizbraukt no Krievijas, ja viņi grib mani sūtīt uz Sīriju, jo es nespēju nogalināt cilvēkus,” tā sacīja Faress.

Centieni nelegāli ceļot ir ļoti dārgi. Cilvēkiem, kuri viņam palīdzējuši šķērsot robežu, Faress samaksājis 7000 eiro.

Tikmēr irākietis Heidars kopā ar ģimeni pārdevuši māju Irākā, lai varētu iegādāties viltotas pases – katra maksājusi 15 tūkstošus ASV dolāru. Viņš devies uz Zviedriju, taču Latvijā notverts.

”Es negribu palikt šajā centrā. Ja man būtu uzturēšanās atļauja, tad mēs varētu strādāt, vairāk kontaktēties ar cilvēkiem, mācīties valodu. Tagad mēs neko nevaram darīt,” sacīja Heidars.

Foto:

Patvēruma meklētāji nedrīkst strādāt, kamēr nav sagaidīta atbilde, vai viņiem tiks piešķirts bēgļa statuss. Daudzi gan sūdzas par iztikas naudu, kas ir 2,15 eiro dienā.

”Pārtika jāpērk pašiem, viņiem tiek iedalīta naudiņa. Te varat redzēt – ir zivju galvas nopirktas, tas ir atkritumi, par to naudu neko labāku nevar nopirkt. Ledusskapis gandrīz tukšs, griķi ir tas, kas viņiem tiek iedalīts. Diezgan nabadzīgi dzīvo cilvēki,” secina patvēruma meklētāju juridiskais palīgs Andrejs Melnalksnis.

Skaties video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl