MTG TV Latvia sociālajam projektam Labās gribas uzņēmējs pieteikšanās noslēgsies jau 31. augustā!

Pievienot komentāru
MTG TV Latvia sociālajam projektam Labās gribas uzņēmējs pieteikšanās noslēgsies jau 31. augustā!
LETA

MTG TV Latvia kanālu TV3 un 3+ un bezpeļņas organizācija Reach for change aicina ikvienu sarosīties un pieteikt savu ideju līdz 31. augustam labasgribasuznemejs.lv! Iespējams, tieši jūsu ideja ir tā, kas spēs padarīt labāku bērnu dzīvi, un kuru var pārvērst veiksmīgā biznesā, iegūstot finansiālu atbalstu. Konkursa atlases laikā dalībnieki varēs piedalīties Akseleratora programmā, kas sniedz iespēju apgūt pamatzināšanas uzņēmējdarbībā, finansēs, mārketingā u.c. Konkursa finālisti varēs gada garumā piedalīties inkubatorā programmā, bet projekta Labās gribas uzņēmējs uzvarētājs saņems finansiālu atbalstu 15 000 eiro apmērā.

Kāpēc pieteikties?

Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktore Madara Peipiņa: ”Sociālā uzņēmējdarbība Latvijā un pasaulē ik gadu kļūst arvien aktuālāka – arvien vairāk cilvēku vēlas veidot biznesu, kura primārais mērķis ir risināt kādu sociālu problēmu. Šo ceļu izvēlas gan jaunieši, kam tā ir pirmā uzņēmējdarbības pieredze, gan pieredzējuši profesionāļi no biznesa vides, kas vēlas savas prasmes un zināšanas izmantot, lai palīdzētu līdzcilvēkiem. Šobrīd ir pateicīgs brīdis sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanai, jo arī sabiedrība arvien vairāk vēlas iegādāties tādas preces un pakalpojumus, kas rada pievienoto vērtību un palīdz efektīvi cīnīties ar mūsu kopīgajiem izaicinājumiem.”

Par pieteikšanos un Akseleratora programmu

Ikviens, kuram ir ideja kā veicināt bērnu labklājību un ir vēlēšanās kļūt par sociālo uzņēmēju, var pieteikties konkursam Labās gribas uzņēmējs mājas lapā labasgribasuznemejs.lv līdz 2016. gada 31. augusta plkst. 12.00. Saņemtos pieteikumus izvērtēs Reach for Change un MTG TV Latvia komanda, kura, atlasot veiksmīgākās idejas, sniegs iespēju līdz 20 projektu autoriem piedalīties Akseleratora programmā. Sīkāk par konkursa kritērijiem un atlases posmiem variet izlasīt konkursa mājas lapā.

Akseleratora programmas laikā dalībnieki apgūs pamatzināšanas uzņēmējdarbībā, finansēs, mārketingā un citās ar sociālo uzņēmējdarbību saistītās nozarēs. 2015. gadā viena no apmācību vadītājām bija pasniedzēja un RISEBA augstskolas Radošā biznesa inkubatora vadītāja Iveta Cīrule: ”Sabiedrībā vēl tikai veidojas izpratne par sociālo uzņēmējdarbību un bieži vien sociālie projekti tiek uzskatīti par biznesu. Tāpēc Reach for Change pirmsinkubācijas apmācībās būtiski ir izprast, vai jūsu ideja ir bizness, kāds varētu būt biznesa modelis un kā var būt pavērts sociālo projektu biznesa virzienā. Biju patiesi gandarīta un patīkami pārsteigta par 2015. gada apmācību dalībniekiem, kuriem visiem bija sociālā biznesa ideja un iespēja veidot biznesa modeli!” Akseleratora programma norisināsies no 2016. gada 19. septembra līdz 23. oktobrim, par precīzākiem norises laikiem un vietu tiks ziņots atsevišķi.

Uzvarētājs tiks noskaidrots jau decembrī

Pēc Akseleratora programmas noslēgšanās katru projekta autoru sagaida intervija ar nozares ekspertiem. Intervijas laikā tiks noteikti 7 līdz 10 labākie projekti un to autori, kuri iekļūs pusfinālā. Tālāk interneta lietotāju rokās tiks atstāts lēmums, kuras idejas un to pārstāvjus virzīt uz finālu. No 2016. gada 1. līdz 11. novembrim par pusfinālistiem interneta lietotāji aicināti balsot ziņu un izklaides portālā Skaties.lv. Četri pusfinālisti, kas būs ieguvuši vislielāko balsu skaitu, iekļūs finālā. Finālisti ar labākajām, saistošākajām idejām un lielāko balsotāju skaitu kvalificēsies konkursa pēdējam posmam, kurā žūrija noteiks uzvarētāju. Labās gribas uzņēmējs uzvarētājs tiks paziņots 1. decembrī.

Konkursa Labās gribas uzņēmējs noteikumi atrodams šeit!