Možvillo prognozē, ka “Neatkarīgie” atbalstīs Pavļuta demisijas pieprasījumu

3 komentāri
Možvillo prognozē, ka “Neatkarīgie” atbalstīs Pavļuta demisijas pieprasījumu
AFP/SCANPIX

Sagaidāms, ka opozīcijas “Neatkarīgo” (iepriekš “KPV LV”) Saeimas frakcija atbalstīs Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) rosināto veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) demisijas pieprasījumu, aģentūrai LETA prognozēja “Neatkarīgo” vadītājs Māris Možvillo.

Oficiāli par to vēl tiks spriests frakcijas sēdē. Možvillo atbalstu Pavļuta atbrīvošanai no amata pamato ar “bišķi par daudz brīnumiem”, kas redzēti Covid-19 apkarošanas jomā.

Piemēram, lai nodrošinātu atbilstošu testēšanas pieeju skolās, esot bijis trīs mēneši laika tās organizēšanai, taču tas neesot izdarīts, norāda deputāts. “Neatkarīgo” frakcijas vadītāja ieskatā, atbildīgie esot “pamodušies” tikai nedēļu pirms mācību gada sākuma.

Lasi vēl – Efektīvākai skolēnu Covid-19 testēšanai izmēģina jaunus ”košļājamo kociņu” testus

Možvillo apgalvoja, ka viņa rīcībā esošā informācija arī liecina, ka testu veikšana notiek pārāk neformālā veidā, jo esot gadījumi, kad pārbaudei tiekot nodots nevis audzēkņa, bet radinieku siekalu paraugs. Politiķis norādīja, ka jau agrāk bija rosinājis izmantot ekspress testus, ko lieto arī citās valstīs.

Tāpat deputātam ir iebildumi, ka Covid-19 ierobežošanai netiek izmantoti tādi profilaktiski pasākumi kā ultravioletās gaismas lampas un dezinfekcijas paklājiņi.

Možvillo arī kritizē datu neizmantošanu par antivielu līmeni cilvēku organismā, kā arī to, – atbilstoši viņam zināmam gadījumam publiskajā vakcinācijas punktā neesot izsekots līdzi, vai cilvēkam bijis atbilstošs veselības stāvoklis vēl pirms vakcinēšanās.

Kā ziņots, ZZS Saeimas frakcijas deputāti aicina parlamentu lemt par neuzticības izteikšanu veselības ministram Pavļutam, aģentūru LETA informēja ZZS preses sekretāre Dace Kārkliņa.

ZZS veselības ministram pārmet “haosu jaunā mācību gada sākumā” skolēnu testēšanas organizēšanā, neskaidras prasības par sejas masku lietošanu izglītības iestādēs, turklāt partija uzskata, ka ministram ar demisiju jāatbild par situāciju, ka daži pusaudži saņēmusi vecumam neatbilstošas Covid-19 vakcīnas.

Kā uzskata ZZS Saeimas frakcijas deputāti, Pavļuts no darbības pirmsākumiem demonstrējot “nespēju konsekventi īstenot nepieciešamo pasākumu kopumu, lai Latvijā mazinātu Covid-19 izplatību”. ZZS neapmierina Vakcinācijas biroja izveide un tad reorganizācija, ģimenes ārstu nepietiekama iesaiste vakcinācijas procesā, “neauglīgas debates par obligāto vakcināciju”, valdības un īpaši – atbildīgās Veselības ministrijas – “nespēja atbilstoši uzrunāt sabiedrību”, skaidrojot vakcinācijas ieguvumus un iespējamās blaknes, tā vietā rosinot un atsaucot iniciatīvu par vakcinācijas loteriju, kas esot novedis pie tā, ka Latvija vakcinācijas tempu ziņā iepaliek no pārējām Eiropas valstīm.

ZZS Saeimas frakcijas deputāti šodien ir iesnieguši Saeimas Prezidijam lēmuma projektu par neuzticības izteikšanu veselības ministram Pavļutam, lūdzot to iekļaut tuvākās kārtējās vai ārkārtas Saeimas sēdes darba kārtībā, informēja Kārkliņa.

Aicinājumu lemt par veselības ministra demisiju parakstījuši ZZS deputāti Edgars Tavars, Uldis Augulis, Armands Krauze, Janīna Jalinska, Jānis Vucāns, Gundars Daudze, Viktors Valainis, Raimonds Bergmanis, Jānis Dūklavs, Māris Kučinskis un pie frakcijām nepiederošais deputāts Didzis Šmits.

3 komentāri