“Mozaīka” aicina policiju rūpīgi izmklēt noziegumu Tukumā

1 komentārs
“Mozaīka” aicina policiju rūpīgi izmklēt noziegumu Tukumā
IEVA LŪKA/LETA

Lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un viņu draugu apvienība “Mozaīka” saistībā noziegumu Tukumā aicina tiesībsargājošās institūcijas pievērst notikušajam īpašu uzmanību un nodrošināt, ka noziegums tiek izmeklēts rūpīgi un objektīvi.

Kā norāda “Mozaīka” valdes loceklis Kaspars Zālītis, sašutumu sabiedrībā jo īpaši raisa fakts, ka uzbrukumā cietušais Normunds jau iepriekš vērsies pēc palīdzības policijā, tomēr kriminālprocess netika ierosināts.

“Iepazīstoties ar informāciju, guvām apliecinājumu, ka iepriekšējos incidentos ir saskatāmas naida nozieguma pazīmes, tādēļ, izmeklējot šo noziegumu, ir nepieciešams izvērtēt visus lietas apstākļus un kontekstu kopumā,” uzsver Zālītis.

Viņš arī vērš uzmanību, ka noziegums radījis milzīgu ažiotāžu sociālajos tīklos, tādēļ tiesībsargājošām iestādēm “Mozaīka” aicina pievērst īpašu uzmanību aizvien pieaugošajam naida runas apjomam internetā.

“”Mozaīka” aktīvi sekos nozieguma izmeklēšanas gaitai. Vienlaikus jau kopš sestdienas esam ciešā saziņā ar Arti, lai sekotu līdzi notikušajam un cik iespējas sniegtu nepieciešamo atbalstu. Vēlamies pateikt īpašu paldies visiem, kas šajā laikā atbalstījuši Normundu un Arti,” stāsta “Mozaīkas” pārstāvis.

Lasi vēl: Policija nav guvusi apstiprinājumu Tukumā notikušā ugunsgrēka saistībai ar iepriekš cietušā iesniegto iesniegumu par draudiem

Kā ziņots, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) naktī uz 23.aprīli saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku daudzdzīvokļu ēkā Tukumā. Ugunsdzēsēji konstatēja divus cietušus cilvēkus, kuri bija apdeguši.

Neskaidro notikušā apstākļu dēļ tika izsaukta Valsts policija.

Cietušais uzbrukumā vainojis kādu vīrieti, kurš abiem cietušajiem, “uz savu iedomu pamata vai homofobisku motīvu vadīts”, esot vairākkārt draudējis un pieprasījis vienā dzīvoklī dzīvojošajiem jauniešiem “aizvākties no pilsētas”. Par draudiem ticis ziņots policijai. Ar degšķidrumu aplietā cietušā veselības stāvoklis pēc uzbrukuma vērtējams kā kritiski smags, un viņš ārstējas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Valsts apdegumu centra reanimācijā, savukārt otrs cietušais, kas devās glābt pirmo, patlaban ārstē pēdu, vēdera, krūšu un roku apdegumus.
1 komentārs