Mobilo sakaru operators: Patlaban lielākā iedzīvotāju koncentrācija ir gar Baltijas jūras krasta līniju

13 komentāri
Mobilo sakaru operators: Patlaban lielākā iedzīvotāju koncentrācija ir gar Baltijas jūras krasta līniju
IVARS SOIKĀNS, LETA

Ja gada sākumā un vēl pat maijā cilvēku kustība no Rīgas un Rīgas apkārtnes saglabājās salīdzinoši zema, tad patlaban iedzīvotāju aktivitāte izteikti koncentrējas Baltijas jūras krasta līnijā no Ainažiem līdz pat Lietuvas robežai Liepājas pusē, liecina mobilā sakaru operatora “BITE” veiktā analīze par iedzīvotāju pārvietošanos.

Lielākais pieaugums vasaras mēnešos, salīdzinot ar februāri un maiju, vērojams Saulkrastos, kur cilvēku kustība palielinājusies 3,5 reizes, un Lilastē, kur tā kāpusi 3,3 reizes.

Iedzīvotāji Latvijā migrē tuvāk ūdeņiem līdz ar karstāka laika iestāšanos, tāpēc lielāka kustība vērojama arī Rīgas Jūrmalas virzienā, kur vasarā, salīdzinot ar februāri un maiju, mobilo lietotāju skaits “Bite” tīklā pieaudzis 2,5 reizes. Laikapstākļi maijā bija pavasarim neraksturīgi auksti.

Tikmēr iedzīvotāji pierobežā – Vidzemē un Latgalē – neuzrāda izmaiņas savā mobilitātē. Piemēram, iedzīvotāji Krāslavā, Preiļos, Ludzā, Kārsavā jūnijā un jūlijā nav devušies aktīvos braucienos. Tāpat šāda tendence nav novērojama Alūksnes un Valkas iedzīvotāju vidū.

Una-Ahuna Ozola, “BITE” Korporatīvo un sabiedrisko attiecību vadītāja

“Nenoliedzami cilvēki ir noilgojušies pēc atpūtas ne tikai tāpēc, ka piedzīvots garš pandēmijas laiks ar stingriem ierobežojumiem, bet arī tāpēc, ka šogad vasaras laikapstākļi ir piemēroti iekšējā tūrisma pilnvērtīgai izmantošanai. Vienlaikus jāpiemin, ka vēl maijā, kamēr Latvijā saglabājās auksts laiks un arī pandēmijas ierobežojumi netika strauji mīkstināti, interese par Baltijas jūras krasta līniju bija zema, un cilvēku kustība kopumā bija mājas – darbs – svaigs gaiss – mājas kategorijās. Nenoliedzami, tas liecina, ka sabiedrība ieteikumiem par pārvietošanās kustību ir bijusi atbildīga.”

Analizējot mobilo datu patēriņu, patlaban vasarā salīdzinājumā ar 2020.gada vasaru privātpersonu segmentā tas ir audzis par 82%. Tikmēr patērētais mobilais internets privātpersonu un biznesa segmentos kopā ir pat lielāks, nekā tas bija ziemā.

“Bite Latvija” 100% kapitāldaļas pieder “Bite Lietuva”, kas ir starptautiskās aktīvu pārvaldīšanas kompānijas “Providence Equity Partners” uzņēmums. Savukārt “Bite Latvija” patiesā labuma guvēji ir Apvienotās Karalistes pilsonis Džons Karls Hāns un ASV pilsonis Džonatans Milsons Nelsons.

13 komentāri