Komentāri
Mobilajiem operatoriem būs pienākums nosūtīt SMS Latvijas iedzīvotājiem ārvalstīs krīzes situācijās
Foto: AFP / LETA

Mobilo sakaru operatoriem būs pienākums operatīvi nosūtīt īsziņas Latvijas iedzīvotājiem ārvalstīs krīzes situācijās. To paredz otrajā lasījumā Saeimā pieņemtās izmaiņas likumā.

Saskaņā ar tām, ja mobilo telefonu operatori saņems Ārlietu ministrijas paziņojumu, ka konkrētajā valstī var tikt apdraudēti Latvijas iedzīvotāji, viņi nekavējoties par to būs jāinformē, nosūtot ministrijas sagatavotu īsziņu par rīcību krīzes situācijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šādos gadījumos mobilo sakaru operatori drīkstēs apstrādāt iedzīvotāja atrašanās vietas datus bez viņa piekrišanas. Likuma izmaiņu nepieciešamību aktualizēja pērn novembrī Parīzē notikušie terora akti. Kā bija atklājušas LNT Ziņas, toreiz Ārlietu ministrijas uzdevumā mobilo sakaru operatori, pretēji patlaban likumā noteiktajam aizliegumam apstrādāt savu klientu atrašanās datus bez viņu piekrišanas, apzināja Parīzes un tās tuvumā esošos Latvijas iedzīvotājus un viņiem nosūtīja īsziņu ar aicinājumu sazināties ar Latvijas vēstniecību Francijā.

Šodien kļuvis zināms, ka, reaģējot uz šo informāciju, Datu valsts inspekcija sakaru operatoriem nosūtījusi pieprasījumu sniegt paskaidrojumus par lietas apstākļiem.

Lasi vēl