Komentāri
Mobilajiem operatoriem būs pienākums nosūtīt SMS Latvijas iedzīvotājiem ārvalstīs krīzes situācijās
Foto: AFP / LETA

Mobilo sakaru operatoriem būs pienākums operatīvi nosūtīt īsziņas Latvijas iedzīvotājiem ārvalstīs krīzes situācijās. To paredz otrajā lasījumā Saeimā pieņemtās izmaiņas likumā.

Saskaņā ar tām, ja mobilo telefonu operatori saņems Ārlietu ministrijas paziņojumu, ka konkrētajā valstī var tikt apdraudēti Latvijas iedzīvotāji, viņi nekavējoties par to būs jāinformē, nosūtot ministrijas sagatavotu īsziņu par rīcību krīzes situācijā.

Šādos gadījumos mobilo sakaru operatori drīkstēs apstrādāt iedzīvotāja atrašanās vietas datus bez viņa piekrišanas. Likuma izmaiņu nepieciešamību aktualizēja pērn novembrī Parīzē notikušie terora akti. Kā bija atklājušas LNT Ziņas, toreiz Ārlietu ministrijas uzdevumā mobilo sakaru operatori, pretēji patlaban likumā noteiktajam aizliegumam apstrādāt savu klientu atrašanās datus bez viņu piekrišanas, apzināja Parīzes un tās tuvumā esošos Latvijas iedzīvotājus un viņiem nosūtīja īsziņu ar aicinājumu sazināties ar Latvijas vēstniecību Francijā.

Šodien kļuvis zināms, ka, reaģējot uz šo informāciju, Datu valsts inspekcija sakaru operatoriem nosūtījusi pieprasījumu sniegt paskaidrojumus par lietas apstākļiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl