Miris vēl viens ar Covid-19 inficējies pacients

3 komentāri
Miris vēl viens ar Covid-19 inficējies pacients
KASPARS KRAFTS, F64

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) saņēmis SIA ”Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca” ziņojumu par mirušu Covid-19 pacientu.

Pēc SPKC informācijas, mirušais ir 75 gadus vecs vīrietis.

Iepriekš veiktās epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultāti liecina, saslimušais inficējās no personas, kurai bija apstiprināta Covid-19 diagnoze.

Šis ir viens no Covid-19 gadījumiem, kas epidemioloģiski saistīts ar infekcijas uzliesmojumu Jelgavā, kur saslimuši gan apbedīšanas biroja klienti, gan darbinieki. Mirušajam pacientam bija vairākas hroniskas saslimšanas un, veselības stāvoklim pasliktinoties, tika ievietots stacionārā, kur pēc nedēļas mira.

Šobrīd Latvijā ir reģistrēti divi nāves gadījumi personām, kuras saslimušas ar Covid-19 un kurām infekcija noritēja smagā klīniskā formā vecuma un nopietnu blakusslimību dēļ iestājās nāve. Par vienu gadījumu tiek gaidīts patologanatoma slēdziens par nāves cēloni, jo nebija izteiktu saslimšanas pazīmju, norāda SPKC.

SPKC epidemiologs Jurijs Perevoščikovs norāda: “Pēdējā nedēļā epidemioloģiskās uzraudzības dati liecina, ka reģistrēto Covid-19 gadījumu skaits ir samazinājies , kas varētu liecināt par epidemiloģiskās situācijas stabilizāciju, kā 12. marta valstī noteikto ierobežojošo pasākumu rezultātu. Tas parāda arī labu sabiedrības līdzdalību. Tomēr jāatceras, ka šobrīd SPKC strādā ar 2 500 kontaktpersonām, kam bijis tuvs kontakts ar cilvēkiem, kuriem apstiprināts Covid-19. Tāpēc šobrīd nevaram uzskatīt, ka šā brīža rādītāji liecinātu par epidēmijas noslēgumu,  joprojām jāievēro noteiktie piesardzības pasākumi.”

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!