Ministrs: Jāsoda ļaunprātīgi sejas masku nelietotāji

16 komentāri
Ministrs: Jāsoda ļaunprātīgi sejas masku nelietotāji
OKSANA DŽADANA, F64

Kontrolējot sejas aizsargmasku lietojumu, būtu jānodala dažādas situācijas – kad cilvēkam masku ir nejauši aizmirsies uzlikt un kad savukārt tā netiek lietota apzināti un ļaunprātīgi, šādu viedokli LTV “Rīta panorāmā” pauda tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Politiķa skatījumā, jāsoda būtu tieši ļaunprātīgi sejas masku nelietotāji.

Ministrs izteicās, ka sodāmi būtu arī tie, kas kūda uz masku nelietošanu, tomēr pašlaik politiķis domā, ka valsts iestādes nesāks ķert tos, kas sociālajos tīklos musina sejas maskas nelietot.

Bordāns atzina, ka Tieslietu ministrija pašlaik nav gatavojusi normatīvo aktu izmaiņas, lai sodus par masku nelietošanu varētu uzlikt ne vien privātpersonām, bet arī komersantiem, kuri pieļauj cilvēku bez maskām atrašanos savos objektos.

Politiķis domā, ka valstij nevajadzētu paredzēt sodu iespējas par pilnīgi visu, lai neveidojas stāvoklis, kad teju katrai sadzīves situācijai var atrast piemērojamu sodu. Bordāns domā, ka pašlaik pārdevējiem nevajadzētu uzlikt jaunu funkciju kontrolēt masku lietojumu, lai viņi var nodarboties ar saviem tiešajiem darba pienākumiem.