Ministrijas steidz prēmēt savējos “par labu darbu prezidentūras laikā”

3 komentāri

Valsts pārvaldē atsākusies prēmēšana. Izmaksājot papildu atlīdzību, ministrijas saviem darbiniekiem pateicas par labi padarītu darbu prezidentūras laikā. Tikmēr Valsts kontrole sola vērtēt, cik lietderīgi nodokļu maksātāju nauda tērēta prezidentūras vajadzībām.

Valdība ir gandarīta par Latvijas sniegumu, pirmajā pusgadā vadot Eiropas Savienību, un tagad pienācis laiks arī prēmiju dalīšanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Veselības ministrija ir viena no pirmajām, kas tās izmaksājusi. Prēmijas saņēmuši 28 darbinieki, kuriem kopumā izmaksāti 50,9 tūkstoši eiro. Prēmiju apmērs ir plašs – no 378 līdz pat 4466 eiro pirms nodokļu nomaksas. Tās izmaksātas algas, pusotras vai divu algu apmērā, ņemot vērā katras personas darba intensitātes pakāpi, kā to paredz valdības noteikumi, skaidro ministrijā.

Prēmiju izmaksāšanu sākusi arī Iekšlietu ministrija, neprecizējot, cik darbinieku un kādā apmērā prēmēti. Tieslietu ministrija prēmijas maksās 56 darbiniekiem, bet Labklājības ministrija – 39.

Pārējās ministrijas vēl turpina vērtēt savus darbiniekus. Ekonomikas ministrijā uz papildu atlīdzību pretendē ap 70 darbinieku, bet vislielākais skaits prezidentūrā nodarbināto – ap sešiem simtiem – bijis Ārlietu ministrijā. Lēmums, kurus prēmēt, Ārlietu ministrijā tiks pieņemts divu mēnešu laikā, saka valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs.

Prēmijas plāno izmaksāt pilnīgi visas ministrijas, izņemot Finanšu ministriju, kas nolēmusi saviem darbiniekiem pateikties, piešķirot papildu atvaļinājuma dienas.

Valsts kontroles ieskatā, ministrijas ļāvušās kārdinājumam ar prezidentūras naudu finansēt savu pamatfunkciju nodrošināšanu, neatbilstīgi iztērējot teju miljonu.

Kā spilgts piemērs tiek minēta Ārlietu ministrija, kas remontējusi vēstniecības, pirkusi automašīnas, mēbeles, elektropreces un citas lietas. Taču grēkojušas arī citas ministrijas, norāda Valsts kontroliere.

Valsts kontrole secinājusi, ka Zemkopības ministrijā nepamatotas piemaksas un prēmijas pagājušajā gadā saņēmuši gandrīz visi jeb 98 procenti darbinieku. Piemēram, ministrijas autovadītājiem piemaksāts par to, ka viņi atbildīgi un netraucēti pārvadā pasažierus, lai gan par to tiek maksāta alga.

Skaties video!

TOP komentāri

 • inese
  +2 +2 0

  inese

  Nudien,tas ir zavals!Un vai tiesam kads vel cer,ka kaut kas saja valsti mainisies uz labu bez to liekezu un tautas apnirdzeju izsausanas?
 • brr
  +2 +2 0

  brr

  Vienkārši smieklīgi. Neprēmētiem vajadzēja pildīt arī savu prēmēt kolēģu pienākumus.
 • brr
  +2 +2 0

  brr

  heij, es strādāju ļoti daudz,bet neko nedabūju, dabuja tie, kas pildīja savus amata pienākumus. netaisnība !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl