Ministre Šuplinska: Skolotāji ir visnedisciplinētākā publika

48 komentāri
Ministre Šuplinska: Skolotāji ir visnedisciplinētākā publika
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

“Skolotāji ir visnedisciplinētākā publika,” tā trešdien Latvijas Izglītības un pedagogu arodbiedrības (LIZDA) Padomes ārkārtas sēdē sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Uzreiz pēc tikšanās, kas noritēja asos toņos un emocionālā gaisotnē, arodbiedrība lēma par streika procedūras sākšanu.

“Īstenībā es zināju un kursos esmu pārliecinājusies, ka visnedisciplinētākā publika ir skolotāji. Tas lielākais paradokss, ka tieši skolotāji disciplīnu norāda kā vienu no pamatproblēmām skolēniem. Bet īstenībā paldies, es kārtējo reizi esmu atpakaļ realitātē,” sacīja ministre, kura skolotājiem skaidroja, ka, lai iegūtu papildu naudu algu celšanai, nepieciešams nozarē veikt reformas.

Nozīmīgu devu kritikas ministre veltīja pašvaldībām, kuras bieži vien pretojas skolu apvienošanai vai slēgšanai. Turklāt tās esot ne tikai lauku vietvaras.

”Mēs tik tikko bijām Jūrmalā. Mēs redzam, ka Jūrmalas pašvaldība, kas ir republikas pilsēta, ir ārkārtīgā – es neteikšu, kurā ķermeņa daļā, ar skolu tīkla sakārtošanu un izglītības politikas izpratni, jo viņi īsti vispār par to domājuši nav,” asa bija Šuplinska.

Jau tikšanās laikā daudzi tās dalībnieki bija sašutuši par ministres izteikumiem. Pēc sēdes LIZDA Revīzijas komisijas priekšsēdētājs Jānis Krastiņš, kurš, strādājot arodbiedrībā, ir ticies ar teju visiem atjaunotās Latvijas izglītības ministriem, atzina, ka Šuplinskas priekšteči bijuši daudz diplomātiskāki. ”Godīgi runājot, man ir diezgan grūti pateikt, jo tie iepriekšējie ministri ir lielāki diplomāti bijuši,” norādīja Krastiņš.

Kā ziņots, iepriekšējā Māra Kučinska (ZZS) vadītā valdība lēma, ka skolotāju algām jau 1. septembrī jāpieaug par 40 eiro, taču šim mērķim vajadzīgie 9,3 miljoni eiro šā gada budžetā nav paredzēti. Pēc pagājušās nedēļas skolotāju piketa politiķi algu celšanai bija “atraduši” 1,7 miljonus eiro. Tikmēr drīz pēc šodienas arodbiedrības lēmuma Saeimas Budžeta komisija atbalstīja ierosinājumu skolotāju algu celšanai pēc reformu veikšanas novirzīt vēl 5,5 miljonus eiro no “Latvijas Loto” dividendēm un Latvijas Bankas peļņas. Tātad šobrīd algu palielināšanai “atrasti” jau septiņi no vajadzīgajiem deviņiem miljoniem eiro.

Tikmēr jau tuvākajā laikā par atbalstu streikam, tā iespējamo norises laiku un formu lems pedagogu reģionālās arodorganizācijas. Ja tiks saņemts atbalsts, tad jau 17. aprīlī par streika rīkošanu atkārtoti varētu lemt LIZDA Padome. Šobrīd tiek pieļauts, ka skolotāji varētu streikot septembrī. Turklāt tas, visticamāk, nebūs vienas dienas streiks, kurā skolotāji pieskata bērnus.

48 komentāri