Ministre: Ļoti maz cilvēku domā par to, kā kaitīgie ieradumi ietekmēs viņu veselību pēc 10, 15 vai 20 gadiem

4 komentāri

Daudzi iedzīvotāji nedomā par to, kā šodienas neveselīgais dzīvesveids ietekmēs veselību pēc 20 gadiem – tā otrdien, 28. novembrī, norādīja veselības ministre Anda Čakša.

Smēķēšana, pārmērīga alkohola lietošana, mazkustīgs dzīvesveids, neveselīgs uzturs, ir kaitīgi paradumi, kas ietekmēs cilvēka veselību pēc 10, 20 gadiem.

Tomēr daudzi cilvēki par to neaizdomājas un ir slinki, lai tos mainītu un novērstu slimošanu, secinājusi veselības ministre, kura domā, kā šo situāciju mainīt, jo, uzlabojoties sabiedrības veselībai, mazāk budžeta naudas būtu jātērē slimību ārstēšanai.

Anda Čakša

Anda Čakša
veselības ministre

Ir ļoti maz domājošo par to, ko es daru šodien, kā tas ietekmēs manu veselību pēc 10, 15, 20 gadiem. Tas nozīmē, ka, ja es šodien sēžu dīvānā un skatos televizoru, tad pēc 20 gadiem es vienkārši citu neko nespēšu darīt… Tas, kā es redzu, kā tam vajadzētu būt, ir jau šobrīd skolā 3, 4, 5 sporta stundas, trīsreiz reizes vairāk dārzeņu porcijā, kā tas ir šobrīd –  kāposti, burkāni, ābols.

Jaunākā pētījuma dati liecina, ka Latvijā paredzamais vidējais mūža ilgums ir uzlabojies, tomēr joprojām atpaliek no Eiropas Savienības rādītājiem – 2015. gada dzimušajiem Latvijā paredz 75 gadu mūžu, kamēr Eiropā – 81 gadu.

4 komentāri