28 komentāri

Minimālās algas palielināšana apdraud uzņēmējdarbību Latgalē, tā uzskata vairāki Saeimas opozīcijas deputāti. Tas ir viņu arguments, kādēļ, pēc deputātu domām, nākamgad plānotais algas palielinājums Latgales reģionā būtu jāierobežo vai pat jāatceļ. Spriežot par šo jautājumu, Saeimā šodien notika asas debates starp ieceres atbalstītājiem un pretiniekiem.

Pašreizējo 380 eiro vietā nākamgad minimālā alga kāps līdz 430. Deputātu skatījumā, Latgales uzņēmējiem tas būtu pārmērīgs slogs. Tāpēc tiek rosināts attiecībā uz šo reģionu pieaugumu atcelt vai samazināt. Cilvēku dzīves līmeņa uzlabošanai daudz efektīvāka būtu neapliekamā minimuma celšana.

Aicinājumu pārskatīt minimālās algas palielināšanas plānus Mārim Kučinskim parakstījuši 10 parlamentārieši, pārsvarā opozicionāri no “Reģionu apvienība” un “No sirds Latvijai”.

Viņuprāt, ekonomiskā situācija Latgalē šobrīd nav tik spoža, lai uzņēmēji varētu maksāt lielākas algas. Minimālās algas celšana varot novest pie vēl lielāka bezdarba un līdz ar to cilvēku emigrācijas.

10 deputātu parakstīto pieprasījumu premjeram Saeimas vairākums pārliecinoši noraidīja.

TOP komentāri

 • estere
  +26 +25 -1

  estere

  Kāpēc deputāti sev neatceļ algas? Nuja, latgalieši taču Latvijā netiek uzskatīti par cilvēkiem.
 • Bergmanis Maris
  +20 +20 0

  Bergmanis Maris

  Nekauniba teikt-nav tik spozha,bet tomer pietiekami,lai piebakatu savas kabatas uz savas Tautas rekhina-Fui :( !
 • Jautājums
  +16 +15 -1

  Jautājums

  Kas ir labāk,vai kāds uzņēmējs ir apdraudēts vai labāk izmirst visa Latvijas tauta?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl