“Minimālās algas palielināšana apdraud uzņēmējdarbību Latgalē” – deputātiem asas debates par un ap algas kāpšanu

28 komentāri
“Minimālās algas palielināšana apdraud uzņēmējdarbību Latgalē” – deputātiem asas debates par un ap algas kāpšanu
Dmitrijs Suļžics / f64

Minimālās algas palielināšana apdraud uzņēmējdarbību Latgalē, tā uzskata vairāki Saeimas opozīcijas deputāti. Tas ir viņu arguments, kādēļ, pēc deputātu domām, nākamgad plānotais algas palielinājums Latgales reģionā būtu jāierobežo vai pat jāatceļ. Spriežot par šo jautājumu, Saeimā šodien notika asas debates starp ieceres atbalstītājiem un pretiniekiem.

Pašreizējo 380 eiro vietā nākamgad minimālā alga kāps līdz 430. Deputātu skatījumā, Latgales uzņēmējiem tas būtu pārmērīgs slogs. Tāpēc tiek rosināts attiecībā uz šo reģionu pieaugumu atcelt vai samazināt. Cilvēku dzīves līmeņa uzlabošanai daudz efektīvāka būtu neapliekamā minimuma celšana.

Aicinājumu pārskatīt minimālās algas palielināšanas plānus Mārim Kučinskim parakstījuši 10 parlamentārieši, pārsvarā opozicionāri no “Reģionu apvienība” un “No sirds Latvijai”.

Viņuprāt, ekonomiskā situācija Latgalē šobrīd nav tik spoža, lai uzņēmēji varētu maksāt lielākas algas. Minimālās algas celšana varot novest pie vēl lielāka bezdarba un līdz ar to cilvēku emigrācijas.

10 deputātu parakstīto pieprasījumu premjeram Saeimas vairākums pārliecinoši noraidīja.

28 komentāri