Pūpoli un milzu zaķi – ieskaties senās Lieldienu fotogrāfijās

1 komentārs
Pūpoli un milzu zaķi – ieskaties senās Lieldienu fotogrāfijās
ATTĒLS NO LATVIJAS NACIONĀLĀS DIGITĀLĀS BIBLIOTĒKAS KOLEKCIJAS

Šogad, 21.aprīlī, kristīgā baznīca svin Lieldienas – Jēzus Kristus augšāmcelšanās svētkus, kas uzskatāmi par lielākajiem svētkiem kristīgajā pasaulē.

Arī senlatviešiem Lieldienas bijušas nozīmīgas, jo tās tika uzskatītas par vienu no četriem atskaites punktiem gadalaiku maiņā. Par to, kā senāk svinētas Lieldienas, saglabājušās vairums vēstures liecību – dažās no tām ieskatījās arī portāls Skaties.lv.

Dažas vēsturiskas fotogrāfijas atrodamas Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas projekta “Zudusī Latvija” mājaslapā – tajās redzams, kā cilvēki Lieldienās pavada laiku kopā, dažs labprāt pozē fotogrāfijās, turot rokā populārākos Lieldienu simbolus – olas un pūpolus. Fotogrāfiju arhīvā atrodami arī attēli ar vistu pilniem pagalmiem.

Arī mūsdienās cilvēki labprāt atzīmē Lieldienas. Šie svētki teju visā pasaulē tiek atzīmēti ar dažādākajām tradīcijām – olu krāsošanu, šūpošanos, olu ripināšu un citām.

TOP komentāri

  • .
    +1 +1 0

    .

    Senlatviešu laikos fotoaparātu nebija, ja kāds (žurnālists) nezināja.
    Senlatvieši - latviešu tautas senie priekšteči.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl