Milzu skaits balkonu Rīgā draud sabrukt vai uzkrist kādam uz galvas, secina eksperti

0 Komentāru
Milzu skaits balkonu Rīgā draud sabrukt vai uzkrist kādam uz galvas, secina eksperti
LETA

Gandrīz tūkstoš padomju laikā celtajām Rīgas daudzdzīvokļu mājām balkoni ir avārijas stāvoklī un draud sabrukt. Balkonu tehniskais stāvoklis strauji pasliktinās, taču ne visi iedzīvotāji piekrīt tos renovēt, jo remontdarbi jāsedz no savas kabatas, ziņo raidījums 900 sekundes.

Šobrīd balkonu kapitālais remonts nepieciešams 900 mājām, taču, ja iedzīvotāji par to neliksies ne zinis, balkonu tehniskais stāvoklis ar laiku vēl vairāk pasliktināsies. Ja iedzīvotājiem rodas aizdomas, ka balkons nav drošs, noteikti jāvēršas pie apsaimniekotāja.

Skaties foto:

Rīgas Namu pārvaldnieks, kas apsaimnieko gandrīz 4,5 tūkstošus daudzdzīvokļu māju, šogad ir pilnībā renovējis balkonus 24 ēkām galvaspilsētā. Remontos kopumā tika ieguldīti 250 tūkstoši eiro.

Visbiežāk sastopamās problēmas ir balkona margu konstrukciju korozija, plaisas, izdrupumi un nestspējas zaudēšana.

Bieži vien uz balkoniem tiek klāts arī linolejs, kas veicina ūdens krāšanos, neļaujot mitrumam iztvaikot. Tas arī samazina balkona kalpošanas laiku.

Viena balkona renovācijas izmaksas svārstās no 600 līdz 2,5 tūkstošiem eiro, tāpēc iedzīvotāji nelabprāt piekrīt šādam remontam. Pēc Rīgas Namu pārvaldnieka datiem, katra ceturtā māja, kam ir nepieciešams veikt balkona remontdarbus, no tā atsakās, jo savākt 51% dzīvokļu īpašnieku balsis neizdodas. Tikmēr Ekonomikas ministrija uzskata, ka apsaimniekotājiem piespiedu kārtā jāremontē balkoni par saviem līdzekļiem un nauda jāpiedzen no iedzīvotājiem.

Renārs Špade, EM Būvniecības politikas nodaļas vadītājs:

Īpašnieki ir atbildīgi par ekspluatāciju. Ja viņi ir deleģējuši to apsaimniekotājam, tad apsaimniekotājs šos gadījumus apseko, konstatē un iekļauj vai nu nākamā gada apsaimniekošanas plānos vai, ja ir avārijas stāvoklis, to var novērst nekavējoties.

Apsaimniekotāji bieži vien šādu praksi arī neizmanto – ja balkonu stāvoklis kļūst kritisks, tad uzņēmums par saviem līdzekļiem veic remontdarbus, bet naudu pēc tam mēģina piedzīt no iedzīvotājiem, taču ne visi šos rēķinus apmaksā.

Santa Vaļuma, SIA Rīgas namu pārvaldnieks pārstāve:
Realitātē ne vienmēr dzīvokļu īpašnieki godprātīgi un laikus apmaksā šos rēķinus. Tieši šādā veidā veidojam mājai uzkrājumu, lai avārijas situācijās būtu finansējums, ar ko rīkoties. Tomēr ne visām mājām šis uzkrājums ir.

Skaties video!

0 Komentāru