Milzu karogi TV torņos, koncerti un sirsnīgi pasākumi – ieskaties, kā ļaudis Latvijā atzīmē Brīvības svētkus

Pievienot komentāru

Milzu karogi garos mastos, no ziediem darināta Latvijas kontūra, koncerti un Latvijas kinofilmu demonstrēšana, – tie ir tikai daži no sirsnīgajiem un svinīgajiem Brīvības svētku pasākumiem.

Zaķusalas televīzijas translācijas tornis ir augstākā brīvi stāvošā celtne Eiropā un tikt līdz tā smailei nemaz nav tik vienkārši. Tādēļ, lai 4. maija rītā tajā varētu plīvot Latvijas karogs, talkā bija jāsauc alpīnisti.

Kamēr alpīnisti mēroja ceļu augšup, torņa darbinieki pulcējās pie baltiem galdautiem klātiem galdiem turpat torņa pakājē. Viņi arī izrādīja karogu, ko plānots uzvilkt torņa mastā vēlāk šogad – 18. novembrī. Tas ir veselu 800 kvadrātmetru jeb divu basketbola laukumu platībā. Tikmēr svinības sākās arī Rīgas centrā.

Pie Brīvības pieminekļa Latvijas neatkarības atjaunošanas diena tika sagaidīta ar jau 10 gadus senām un ļoti skaistām tradīcijām. Skatītājus priecēja jauniešu pūtējorķestru defilē konkurss. Ikviens varēja nolikt ziedus kompozīcijā “Ziedu Latvija”.

Defilē konkursā ar krāšņiem un atraktīviem priekšnesumiem populāru un latvisku melodiju pavadījumā uzstājās ap 600 bērnu un jauniešu no visas Latvijas, bet viņus atbalstīja slavenie solisti Žoržs Siksna un Ance Krauze.

“Katrs orķestris grib pārsteigt ar kaut ko neredzētu, šova elementiem. Kas arī ir tas mērķis, kāpēc defilē programmas tiek veidotas. Lai būtu kaut kas netradicionāls…,” norāda Valsts izglītības satura centra pārstāvis Egils Šķetris.

Spītējot vēsajam laikam un lietus lāsēm, svinētāju netrūka. Tikmēr Latvijas kontūrā ziedus nolikt nāca gan lieli, gan mazi. Mierīgākas atpūtas cienītāji tikmēr pulcējās kinoteātrī “Splendid palace” uz bezmaksas Latvijas filmu maratonu, kurā tika izrādīts labākais un jaunākais no Latvijas kino krājuma.

Plašs pasākumu klāsts bija pieejams arī Brīvības ielas apmeklētājiem Rīgā – tur ikvienu priecēja leļļu teātris, lekcija par hipijiem, prettanku ieroču iemēģināšana un citi pasākumi.

Video – “Brīvības ielas stāstus” varēja iepazīt visā ielas garumā, līdz pat Brīvdabas muzejam

Filozofiskas sarunas risinājās arī pie Dailes teātra, liekot aizdomāties par aktivitātēm sociālajos tīklos.

Pāri VEF tiltam, pie armijas preču veikala, tehniku atveduši Latvijas Nacionālie bruņotie spēki. Interesentu netrūka. Prettanku ieroča tēmeklī aci iemest steidz veci un jauni.

Dažādas aktivitātes notika arī pašā Brīvības ielas galā – Brīvdabas muzejā.