“Milzu dzīvnieki Rīgas centrā” – fotogrāfs ironizē, kā jāizskatās pilsētas panorāmai, kad aizliegts bildēt “slepenos” objektus

5 komentāri
“Milzu dzīvnieki Rīgas centrā” – fotogrāfs ironizē, kā jāizskatās pilsētas panorāmai, kad aizliegts bildēt “slepenos” objektus
Ikars Kubliņš/ Photoriga.com

Otrdien, 6. jūnijā, terorisma risku mazināšanai valdība atbalstīja grozījumus noteikumos, kas paredz aizliegt fotografēt un filmēt kritiskās infrastruktūras objektus.

Valdības lēmums sociālajos tīklos jau izraisījis diskusijas un vairums ironizē par to, kā plānots izkontrolēt noteikumu ievērošanu. Tā, piemēram, fotogrāfs Ikars Kubliņš no “Photoriga.com” uzskata, ka nākamais loģiskais solis būtu aizliegt šo objektu attēlošanu jau esošajās Rīgas panorāmās, tādēļ piedāvā savu versiju, kā varētu izskatīties populāras Rīgas ainavas, kurās “slepenie” objekti aizvietoti ar milzu dzīvniekiem.

Foto – Milzu dzīvnieki aizstāj kritiskās infrastruktūras objektus

Arī sociālo tīklu lietotājiem ir savs viedoklis par pieņemtajiem grozījumiem

Kritiskās infrastruktūras objekti, piemēram, ir hidroelektrostacijas, valdības nams, dzelzceļa tilti, dažādas valsts iestādes, tostarp, specdienestu ēkas.

Kritiskā infrastruktūra ir Latvijā izvietoti objekti, sistēmas vai to daļas, kuras ir būtiskas svarīgu sabiedrības funkciju īstenošanas, kā arī cilvēku veselības aizsardzības, drošības, ekonomiskās vai sociālās labklājības nodrošināšanai un kuru iznīcināšana vai darbības traucējumi būtiski ietekmētu valsts funkciju īstenošanu. Saskaņā ar likumu kritisko infrastruktūru klasificē A, B un C kategorijās. A kategorija ir valsts līmeņa sevišķi svarīga kritiskā infrastruktūrā, kuras iznīcināšana vai darbības spēju samazināšana būtiski apdraud valsts pārvaldīšanu un drošību.

5 komentāri