Milzu dinozauri un multfilmu varoņi – Latvijā top vietējā Disnejlenda

3 komentāri

Latvijā top vietējā Disnejlenda, kas pie mums sauksies AB parks. Parka galvenie tēli būs multfilmas Avārijas brigāde varoņi, bez viņiem parkā būs sastopami arī daudz citu multfilmu un pasaku tēli, kā arī milzīgi dinozauri.

Multfilmas Avārijas brigāde sākumā redzamais romiešu teiciens – “Kas ļauts Jupiteram, nav ļauts vērsim” – rotās arī jauno AB parku.

Virtuālo multfilmu lāci reālā, aptaustāmā lāča maketā veido māksliniece Līga Šteinboka, viņa darina arī citus avārijas brigādes tēlus jaunajam izklaides parkam.

Līdz ar multfilmu varoņiem ir tapušas un vēl tikai top ēkas, kas līdz šim bija redzamas tikai uz ekrāniem. Jau gatava ir bankas un parlamenta ēka, kafejnīca un arī galvenais avārijas brigādes štābs.

Foto

Parks atradīsies 60 kilometrus no Rīgas Lielvārdes novada Lēdmanes pagastā, Tīnūžu šosejas malā. Tā teritorija ir 20 hektāru, un parks taps vairākās kārtās – pirmā no tām apmeklētājus gaidīs jau nākamā gada pavasarī.

Lielvārdē jau savesti milzīgie dinozauri, kas arī būs daļa no plašā izklaides parka. Parka idejas autors un arī idejas ieviesējs dzīvē ir Mārtiņš Brzauckis, viņš norāda, ka Avārijas Brigāde ir tikai daļa jaunā parka, tur būs arī jau minētie dinozauri un vēl daudz dažādu tēlu.

Avārijas brigādes parka daļu, kas apmeklētājus gaidīs jau nākamajā pavasarī, izmaksas sniedzas tuvu miljonam eiro. Vēriena ziņā AB parks būs vienīgais Latvijā.

Pilnu jaudu parks uzņems vairāku gadu garumā. Piecu gadu laikā tur paredzēts uzstādīt arī karuseļus, virvju takas un arī elektromašīnu trasi. Līdz ar paplašināšanos pieaugs arī apmeklētāju plūsma, parka veidotāji aprēķinājuši, ka sākotnēji parks spēs uzņemt aptuveni 45 000 cilvēku, bet vēlāk, darbojoties ar pilnu jaudu, parks spēs izklaidēt jau 120 000 apmeklētāju gadā.

Cik liela būs ieejas maksa apmeklētājiem, pagaidām nav zināms.
3 komentāri