1 komentārs

Lai arī Latvijā kopumā nepieaug antibiotiku lietošana, liela daļa cilvēku tās joprojām mēdz lietot daudz un nepamatoti.

“Eirobarometra” aptauja liecina, ka 23% iedzīvotāju ar antibiotikām ārstējuši saaukstēšanos, lai gan vīrusus šādi nevar izārstēt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šie ir tikai daži greizi piemēri neatbilstošai antibiotiku lietošanai, bet tas nodara lielāku kaitējumu nekā pirmajā mirklī varētu likties – mikrobi kļūst nejūtīgi pret antibiotikām jeb tie ieguvušas rezistenci, tā nodarot kaitējumu visai sabiedrībai.

Pasaules Veselības organizācija to uzskata par ļoti nopietnu izaicinājumu nākamajos gados.

Aiga Rūrāne
Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja

Milzīgais antibiotiku patēriņa pieaugums pēdējos 10 gadu laikā pasaulē vedis pie tā, ka ir strauji attīstījusies mikrobu rezistence. Bezatbildīgas antibiotiku lietošanas dēļ mums attīstās rezistentās tuberkulozes formas, runājam par multirezistanto tuberkulozi, kad faktiski neviens īsti antibotiķis nepalīdz tikt galā.

Veselības ministrija strādā pie kopēja plāna, liekot vadlīnijas un ieteikumus tam, kādā veidā ierobežot un apkarot antimikrobās rezistences attīstību.

LNT Ziņu sižets

TOP komentāri

  • Jānis Leimanis
    0 0 0

    Jānis Leimanis

    Ļoti dīvains raksts-''..mēdz lietot daudz un nepamatoti'', antibiotikas var iegādāties tikai ar recepti ko izraksta ārsts, patiesībā sanāk ,ka dakteri antibiotikas izraksta nepamatoti..?m, a?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl