Milzīgs drons, kas spēj lidināt cilvēkus! Latvijā radīts iespaidīgs bezpilota lidaparāts

3 komentāri

Sākot ar cilvēku glābšanu un ugunsdzēsību līdz sportam un izklaidei. Latvijā radīts iespaidīga izmēra bezpilota lidaparāts jeb tā dēvētais drons, kas ir pietiekami spēcīgs, lai paceltu cilvēku vai arī, iesiets virvē, viegli vilktu snovotāju.

Lidaparāts jau ir iemēģināts ugunsdzēsībā, kur tas sevi labi pierādīja kā noderīgu vietās, kur ugunsdzēsēji nevar piekļūt. Tās var būt kādas bīstamas vietas piedūmojuma, sprādzienbīstamības dēļ vai arī augstceltnēs, kur pacēlāja kāpnes nespēj aizsniegt.

Ekrānuzņēmumi

Jānis Putrāms, ”Aerones” komandas dalībnieks

Kāpnes var sasniegt 40 metrus, mūsu lidaparāts var sasniegt daudz lielāku augstumu. Mēs varam sasniegt ne tikai 100 metrus, bet arī vēl augstāk.

Šā bezpilota lidaparāta maksimālā celtspēja pagaidām ir 140 kilogramu. Cilvēku tas var visai droši pacelt un nogādāt drošā vietā vai vēl vieglāk vilkt pa sniegu un ūdeni. Andris Dambis skaidro, ka lidaparāta iespējas vēl tiek apzinātas, bet drīzumā jau būs cilvēki, kuri to izmantos ikdienas darbam.

Andris Dambis, ”Aerones” komandas dalībnieks

Veicam vēl vairāk izmēģinājumus un gribētāji iegādāties ir par dažādām līnijām. Ceru, ka šogad jau varēsim reālam klientam, reālu mantu pārdot.

Drons sevi jau paspējis pierādīt izklaides jomā. Cilvēku uz sniega dēļa pavilkt tam nesagādāja grūtības. Šajā jomā tas sevi parādīja pat negaidīti labi skaidro, viens no drona veidotājiem.

Jānis Putrāms, ”Aerones” komandas dalībnieks

Mēs patiesībā bijām pārsteigti, sākumā mēģinājām ar nelielāku lidaparātu, un tas labi spēja noturēties gaisā, tad jau, paņemot lielāku lidaparātu, tas cilvēku varēja brīvi pavilkt.

Lidaparāta veidotāji norāda, ka galvenais bijis izveidot komandu, kurā dažādi speciālisti kopā spēj radīt kaut ko jaunu un nebijušu. Papildus programmatūrai Latvijā ir radīts arī drona karbona rāmis un svarīgi – arī baterijas, kas ir jaudīgākās kādas vien uz šo brīdi pieejamas.

3 komentāri