“Mīļums šajās mājās nav sveša lieta”; kā Zinību dienu svin piecu bērnu SOS ģimene

0 Komentāru

Piektdien, 1. septembrī, Zinību dienā TV3 Ziņas viesojās pie kādas īpašas mammas. Viņas pašas trīs bērni skolu jau beiguši, bet Inga Kurme ir kļuvusi par SOS bērnu mammu un audzina piecus audžubērnus.

Četrus no viņiem mamma Zinību dienā pavadīja uz Iecavas vidusskolu.

Ingas dzīvē jau gadiem 1. septembris ir svētku diena. Protams, reiz pati gājusi uz skolu ar satraukuma kņudoņu pakrūtē, bet ir izaudzinātas un izskolotas arī pašas trīs meitas. Piektdien pirmajai mācību gada dienai viņa saposa savus piecus audžubērnus. Vecākā, sešpadsmitgadīgā meita skolas gaitas sāka Rīgā, bet ar četriem jaunākajiem Inga devās uz Iecavas vidusskolu.

Inga Kurme
Piecu bērnu SOS mamma

Nu jau arī piecus gadus es atkal 1. septembrī eju uz skolu. Tas ir ļoti forši. Man patīk šī diena. Skola ir arī dzīve. Bērni skolā mācās satikt cits ar citu, risināt savas problēmas, būt radoši. Tas ir forši. Lielākā daļa viņu dzīves paiet tieši skolā, nevis mājās.

Ingas ģimene ir viena no divām SOS organizācijas ģimenēm, kas dzīvo ārpus SOS ciemata. No Valmieras uz Iecavu viņi pārcēlās pirms gada un par to audžumamma ir priecīga. Bērniem ir iespēja iegūt jaunus draugus, dažādus pulciņus apmeklēt, arī no galvaspilsētas nemaz tik tālu vairs nedzīvo.

Bērni kuplajā ģimenē ir ļoti dažādi. Jaunākais puika Vladimirs ir drosmīgs, palīdz māsai dažādas situācijas risināt. Vladimira mīļākais mācību priekšmets ir latviešu valoda, tomēr, kad izaugs, visticamāk, būšot basketbolists. Ja varētu izvēlēties, uz skolu gan viņš tomēr neietu. Bet vienu labumu, ko skola sniedz, viņš noliegt nevar.

Vladimirs
2. klases skolēns

Var iepazīties ar jauniem draugiem.

Savukārt Valērija šogad mācīsies jau trešajā klasē. Bet ar pirmo septembri viss uztraukums nebeidzas. Pirmdien viņa sāks mācības arī mākslas skolā. Gleznot viņai patīk un padodas.

Valērija
3. klases skolniece

Nu mums bija jāpludina. Un tad jāuzlīmē gulbis, tad viņš bija jāsalīmē. Tad jāuzzīmē spārns, un tad bija spārns no salvetēm jāliek.

Atšķirībā no jaunākā brāļa Valērijai uz skolu ļoti patīk iet, arī savu skolas somu pati jau kārto.

Savukārt Aleksandrs atzīst, ka varētu veidot karjeru futbolā, bet vēl viņam interesē arī hiphopa dejas. Mācīties viņam tīri labi patīk, pērn no sudraba liecības viņu šķīra vien septītnieks matemātikā, jo teksta uzdevumi neesot tie vieglākie.

Ģimenes vecākajiem bērniem Andžejam un Lindai jau ir skaidrs, ka skola ir atslēga uz veiksmīgu nākotni. Lai gan viņi aizvien ir Ingas aizbildniecībā, šie bērni jau ir krietni patstāvīgāki. Par mammu bērni Ingu sauc tikai retu reizi, bet visi kopā ļoti labi jūtas. Mīļums šajās mājās nav sveša lieta.

Agrāk SOS mamma Inga bijusi sociālā darbiniece, taču sapratusi, ka vēlas palīdzēt tieši bērniem, kam to visvairāk vajag. Dzīves apstākļi ļāvuši šo plānu īstenot, un arī pašas meitas to atbalsta. Inga atzīst, – bērni sniedz gandarījumu un, iespējams, ģimenei varētu pievienoties vēl kāds.

0 Komentāru