Millera un Latvijas Zinātņu akadēmijas konflikts plešas plašumā

1 komentārs
Millera un Latvijas Zinātņu akadēmijas konflikts plešas plašumā
Foto: LETA

Plašumā vēršas koncertzāles Rīga un Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) konflikts par telpu nomu. Koncertzāles producents Juris Millers apgalvo, ka akadēmija ar reideriskām metodēm cenšas pārņemt nesen renovētās telpas un māksliniekus ar sagatavotajām izrādēm izlikt uz ielas. Savukārt akadēmijas vadība akcentē, – īrnieki nepilda līguma saistības un mēnešiem nemaksā par telpu nomu.

Lai arī šo skandālu, visticamāk, risinās tiesa, jau septembrī koncertzāles apmeklētājus priecēs Jura Kulakova muzikālā izrāde Mazais princis.

Jau jūlija beigās LZA, kuras telpās atrodas koncertzāle Rīga, lēma uzteikt nomas līgumu. Iemesls – jau vairāk nekā pusgadu nesamaksātie īres rēķini. Pārmesta tiekot arī vairāk nekā 200 radiatoru izzagšana no akadēmijas telpām. To gan šodien paša sasauktā preses konferencē noliedza koncertzāles vadītājs Juris Millers, kurš, rādot uz nospiedumiem sienā, apgalvo, – jau sākot nomāt telpas, no radiatoriem te nav bijusi ne vēsts.

Tāpat Millers arī galdā ceļ neskaitāmas dokumentu mapes – tie esot samaksātie rēķini teju pusmiljona eiro apmērā – par ventilācijas sistēmu nomaiņu, grīdas ieklāšanu un zāles atjaunošanu. Ieguldītas milzīgas investīcijas, un koncertzāle negrasās pārtraukt darbu.

Tikmēr LZA prezidents teic, – visticamāk, konflikts ar telpu nomnieku nonāks tiesā, par to akadēmijas valde lems tuvāko nedēļu laikā. Abu pušu līgumā neesot punkta, ka akadēmijai būtu jāatlaiž īre nomniekam par veiktajiem remontdarbiem.

Skaties video un uzzini vairāk!

1 komentārs