Miljoniem amerikāņu piedzīvojuši dabas fenomenu – pilnu Saules aptumsumu

Komentāri
Miljoniem amerikāņu piedzīvojuši dabas fenomenu – pilnu Saules aptumsumu
Nav labā bez sliktā, - ASV Nodarbinātības ministrija jau aprēķinājusi, ka Saules aptumsums tautsaimniecībai izmaksās aptuveni septiņsimt miljonu dolāru (AFP/LETA)

Miljoniem cilvēku daudzviet pasaulē vakar vērojuši dabas fenomenu – pilnu Saules aptumsumu.

Īpaši paveicies ASV iedzīvotājiem. Vairāk nekā 12 miljoni amerikāņu dzīvo pilna Saules aptumsuma joslā, bet vairāk nekā puse 400 jūdžu attālumā no tās. Lai redzētu unikālo dabas parādību, cilvēki iegādājušies speciālas brilles un teleskopus, miljoniem cilvēku paņēmuši pat atvaļinājumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pilns Saules aptumsums visā ASV teritorijā nav bijis vērojams gandrīz gadsimtu. Pēdējo reizi to varēja vērot 1979. gadā, taču visā valstī no krasta līdz krastam šī parādība amerikāņus pārsteidza 1918. gadā.

Nav labā bez sliktā – ASV Nodarbinātības ministrija jau aprēķinājusi, ka Saules aptumsums tautsaimniecībai izmaksās aptuveni septiņsimt miljonu dolāru, jo kritīsies darba ražīgums, ļaudīm vēloties iziet ārā, lai palūkotos debesīs, bet pēc tam parunāt par šo parādību vai padalīties ar redzēto tīmeklī.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl