1 komentārs

Militāro izklaidi ieteicams atlikt. Vairāki paramilitāro spēļu organizētāji informēti par iespējamu aktivitāšu ierobežojumu mēneša garumā. Viņi saņēmuši Drošības policijas ieteikumu atturēties no militārās simulācijas spēlēm.

Oficiālais iemesls ir iespējami pārpratumi un provokācijas, kas varētu rasties Krievijas rīkoto mācību “Zapad 2017” laikā.

“Airsoft” ir militāra rakstura izklaide tiem, kas vēlas asākas izjūtas. Spēles ekipējums, taktika un ieroči, – gandrīz kā armijai vai speciālo uzdevumu vienībai. Ar šāda veida pasākumu organizēšanu Latvijā nodarbojas vairākas organizācijas, tostarp “Strelnieks.lv”, kas telefoniski saņēmuši aicinājumu uz laiku pasākumus atlikt.

Mārtiņš Muižnieks
“Strelnieks.lv” vadītājs

Prasīja, vai es esmu dzirdējis, ka saistībā ar tām mācībām ir uzlikts ierobežojums “Airsoft”.

Zvanītājs esot bijis no Drošības policijas, norādot, ka liegums jāievēro visu septembri.

Mārtiņš Muižnieks
“Strelnieks.lv” vadītājs

Es zinu, ka no dažām organizācijām apzināti pateica, ka viņi to negrasās ievērot. Vaicāja, kādas būs sekas tiem, kas to darīs, viņš teica, – jārēķinās ar ļoti lielu iespēju, ka būs līdzīgi kā gadījums gadu atpakaļ Dalbē, ka būs nepatīkamas pārbaudes, principā, ka dabūs “pa rīkli”.

Drošības policija LNT Ziņām atbildēja rakstveidā, skaidrojot, ka rīkotāju uzrunāšanas iemesls esot tieši drīzumā gaidāmās Krievijas mācības “Zapad 2017” . Paziņojumā netiek teikts, ka šādas aktivitātes kaimiņvalsts militāro aktivitāšu laikā tiek aizliegtas pilnībā, taču Drošības policija informē, ka militārā simulācija var tikt izmantots, kā piesegs provokatīvām darbībām, tādējādi militārās simulācijas pasākumu dalībnieki tiek pakļauti pastiprinātu pārbaužu riskam.

Saistībā ar minētajiem apdraudējumiem Drošības policijas veic pārrunas ar militārās simulācijas pasākumu organizatoriem, norādot uz potenciālajiem apdraudējumiem.

Divdomīgas situācijas saistībā ar “Airsoft” spēlēšanu jau ir bijušas iepriekš, taču galvenokārt brīvā dabā, kur spēlētāji noturēti, piemēram, par “zaļajiem cilvēciņiem”.

Vlads Poļakovskis
“Battle-zone.lv” pārstāvis

Ja vajag, mēs varam aiztaisīt stiklus ciet, vai uzlikt kaut kādas kartona plāksnes, lai nevar redzēt. Kas būs ar tiem cilvēkiem, kuriem jau ir dāvanu karte. Cilvēkiem, kuriem jau ir saplānotas dzimšanas dienas pie mums vai kolēģiem. To es gribu noskaidrot, un mēs tomēr plānojam rīkot šeit spēles.

Paziņojumā presei Drošības policija nemin, ka uzrunātajiem paramilitāro spēļu organizatoriem likts no pasākumiem atturēties vispār, taču norāda, ka sarunas ar rīkotājiem joprojām turpinās.

 

TOP komentāri

  • skaidrība
    0 0 0

    skaidrība

    Nevis militāro, bet gan militarizēto spēļu rīkotājus, jo militārās spēles - mācības - rīko armija, bet militarizētās, atdarinot armijas mācības - da jebkurš!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl