Militārajā poligonā Alūksnes novadā atklāj modernu šautuvi

0 Komentāru
Militārajā poligonā Alūksnes novadā atklāj modernu šautuvi
EKRĀUZŅĒMUMS

Pēc pusgada būvniecības armijas poligonā Alūksnes novadā atklāta modernākā šautuve Latvijā. Tās izbūvē ieguldīti vairāk nekā divarpus miljoni eiro. Šautuve ļaus plašāk organizēt karavīru un zemessargu mācības, atslogojot Ādažu poligonu.

Jaunā šautuve poligonā “Lāčusils”, kas atrodas Alūksnes novadā, nodota lietošanā karavīriem un zemessargiem. Šeit viņi pilnveidos prasmes šaušanā ar kaujas munīciju. Jaunā šautuve ir sadalīta trīs daļās. Divās atrodas stacionārie mērķi, savukārt trešajā plānots izvietot dažādus taktiskus šķēršļus, kas ļaus karavīriem trenēt šaušanu kustībā līdz pat 300 metru attālumam.

“Tas ir solis poligona attīstībai. Tieši pirmais solis, jo mēs būvēsim arī citas šautuves, citām ieroču šķirām. Šī šautuve pamatapmācībām pilnībā apmierina. Šeit var trenēties zemessargi, jaunsargi un, kas svarīgi, nākamgad šeit būs valsts aizsardzības mācības kursanti, kas arī varēs trenēties,” saka Alūksnes Kājnieku skolas komandieris Oļegs Dubovs.

Savukārt Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par!”) norāda, ka Alūksnes bāzes attīstība ir nozīmīga, jo tā atrodas Latvijas pierobežā. Tāpat tā būtiski atslogos Ādažu militāro bāzi, ļaujot ietaupīt karavīru apmācībai paredzēto naudu.

“Un pašlaik, protams, mums ir svarīgi ieguldīties tieši reģionos. Tas ir tas mūsu mērķis, jo, ieguldot reģionos, mēs, pirmkārt, ieekonomējam naudu. Nav jāizmanto tik daudz Ādaži, nav jāstāv rindā, lai piedalītos šaušanas mācībās. Un mēs citādāk nevaram, jo Ādaži tiešām ir pārslogoti. Un šī nav pēdējā vieta, mēs attīstīsim arī Latgalē šādas šautuves, Kurzemē, Zemgalē,” norāda Pabriks.

Ministrija jaunus poligonus būvēt neplāno, bet turpmāko trīs gadu laikā paredz sakopt un atjaunot bijušos PSRS armijas objektus un citas pamestas būves. Kopumā tas izmaksās ap 25 miljoniem eiro.

0 Komentāru