Militāra iebrukuma riski Latvijā joprojām pastāv; Krievijas nodomus ir grūti uzminēt, pauž eksperti

Pievienot komentāru
Militāra iebrukuma riski Latvijā joprojām pastāv; Krievijas nodomus ir grūti uzminēt, pauž eksperti
AFP/SCANPIX

Valdība aiz slēgtām durvīm otrdien, 4. oktobrī, uzklausīja slepenu Aizsardzības ministrijas ziņojumu par militāriem draudiem Latvijai. Vērtējumā par tieša iebrukuma iespējamību atbildīgās amatpersonas gan runāja izvairīgi, vienlaikus skaidri liekot saprast, ka pēdējā gada laikā drošības situācija reģionā nav uzlabojusies un militāras konfrontācijas riski pat pieauguši. Eksperti gan akcentē, ka vismaz Krievijas kontekstā tās patiesos nodomus un plānus šobrīd ir ļoti grūti uzminēt.

Aizsardzības ministrijas sagatavotā militāro draudu analīze ir slepens dokuments, kura saturu aizsardzības ministrs nekomentē, vienlaikus uzsverot, ka drošības situācija reģionā pēdējā gada laikā uzlabojusies nav. Par to liecina šovasar NATO Varšavas samitā pieņemtie lēmumi.

Militārā iebrukuma draudu iespējamību valdības ministri otrdien apsprieda lielā slepenībā. Tāpat arī fakts, ka komentāri par šo tematu ir ļoti skopi, politikas ekspertiem nav nekāds pārsteigums. Visticamāk, sarunu temats arī ir par pasākumiem, lai draudus novērstu.

Foto

Runājot par Krievijas iespējamu agresiju, pateikt, cik tālu Kremlis gatavs iet, ārpolitikas eksperta Kārļa Daukšta skatījumā, šobrīd nav iespējams.

Jāpiebilst, ka militāro draudu analīzi Aizsardzības ministrija sagatavo katru gadu, pēc kā to izskata Nacionālās drošības padome un apstiprina valdība.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

Lasi vēl