Mīlīgs video: kādi ir jauno pirmklasnieku sapņi un cerības?

0 Komentāru
Mīlīgs video: kādi ir jauno pirmklasnieku sapņi un cerības?
Foto: LETA

Turpinot gadiem piekoptu tradīciju, LNT arī šī jaunā mācību gada sākumā apciemoja pašus mazākos skolēnus, kuriem skolas dzīve tikai tagad pa īstam sākas. Ko viņi sagaida no skolas un skolotājiem, vai klases sols nav par cietu, par ko viņi sapņo kļūt, kad būs pieauguši un arī – kāpēc vispār ir jāmācās?

Nākamie ārsti, zinātnieki, sportisti, frizieri, policisti, ugunsdzēsēji un daudz kas cits. Tikai septiņus gadus veci, bet jau spriež kā lieli onkuļi un tantes, kas skaidri zina, ko dzīvē grib sasniegt un, lai iecerētais īstenotos, tagad atliek kāpt zināšanu kalnā. To, ka jāmācās, lai būtu gudrs – zina visi. Tāpat kā to, kā gudrību dzīvē izmantot.

Skolotāja par savu audzināmo klasi saka – mūsdienu pirmklasnieks ir jau ļoti zinošs. Turklāt vairāk pat zināt gribošs. Lasīt un rakstītprasme nebūt neatspoguļo bērna varēšanu vai zināšanu pakāpi. Viņš var knapi burtot vai mācēt rakstīt vien drukātajiem burtiem, taču viņš ir spējīgs jau izdarīt secinājumus par dzīvi, runāt par procesiem valstī un pasaulē.

Sapņojot par savu nākotnes profesiju, nenoliedzami liels iedvesmas avots bērnam ir viņa vecāki un vecvecāki. Ietekme, protams, ir arī TV ekrānā redzētajam. Protams, izvēle vienai vai otrai profesijai par labu atkarīga no paša interesēm – kas patīk, kas aizrauj. Un ne vienmēr noteicošā ir nauda, cik daudz konkrētajā profesijā var nopelnīt, bet gan nesavtīga vēlme darīt labu darbu un kādam palīdzēt.

Visticamāk, jau pēc gada, pieciem un, kad skola tiks beigta, šie mazie prātvēderi jau domās citādāk. Bet šobrīd sapņot nevienam nav liegts.

Skaties video:

0 Komentāru