Mīlīgi! Tā mūsu seniori gatavojas Ziemassvētku labdarības tirdziņiem

Komentāri

Un turpinājumā kāds iedvesmojošs stāsts par to, kā seniori gatavojas Ziemassvētku labdarības tirdziņiem. Dziedot tiek austi lakati, top tamborējumi, rotas un daudz citu ar rokām un īpašu rūpību darinātu lietu.

Vislabāk darboties ar stellēm Ņinai palīdzot lustīgās latviešu dziesmas. Viņa savulaik bijusi pavāre, bet ar aušanu ir uz “tu” jau vairāk nekā 30 gadu, un to turpina darīt arī, esot pensijā. Ņina nepārtraukti darbojas pa māju, un klātienē no viņas dzirkstīt dzirkstī dzīvesprieks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto:

Ziemassvētku tirdziņam jau noausti lakati, šobrīd stellēs top tautiskie brunči. Vai arī tie nonāks uz andeles galda, Ņina vēl domā. Tirgošanās lietas viņu tik daudz neinteresējot, lielāks prieks esot kādam uzdāvināt savus darinājumus.

Pensionāru iespēju centrā stāsta, ka seniori ar saviem darinājumiem piedalās Ziemassvētku un Lieldienu tirdziņā, bet šogad pirmo reizi rīkojuši tirdziņu arī Līgosvētkos. Vērienīgākais ir tieši labdarības tirdziņš pirms Ziemassvētkiem, kuram seniori gatavojas teju vai gadu.

LNT viesošanās reizē seniori satikušies, lai apspriestu jautājumus par tirdziņu, kas pēc dažām nedēļām notiks uz prāmja ceļā uz Stokholmu. Bet par Ziemassvētku piedāvājumu, piemēram, Ērika vēl domājot, cik raibs tas būs. Bet Ļubova darina dažādas rotas.

Tomēr pensionāri atzīst, ka trūkstot pretimnākšanas no valsts puses. Lai tirgotos oficiāli, prāva summa aiziet nodokļos, turklāt jāmaksā valstij, pat tad, ja gads nav bijis ļoti ienesīgs.

Pensionāru atbalsta centrs šo jautājumu ir iekustinājis un mēģina uzrunāt atbildīgās instances, bet saprot, ka tas var aizņemt ilgu laiku. Ātrāk pienāks ikgadējais labdarības tirdziņš, kas šogad varētu notikt no 18.-20. decembrim Centrālajā stacijā.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl