Komentāri
Mīlīgi! Noklausies, kā laika gaitā mainījies latviešu valodas skanējums!

Valoda gluži kā dzīvs organisms attīstās un mainās, un mūsu pašu latviešu valodas skanējums pēdējo simts gadu laikā ir kļuvis citādāks. “Baltic Voice Over Agency” sagatavojusi video, kurā dzirdams latviešu valodas senāks skanējums!

“Mūsdienu latviešu valoda skan krietni citādāk nekā 20. gadsimta sākumā. Toreiz – apaļīgāka, mīlīgāka, kā omes ceptās pankūkas ar aveņu “zapti”. Mūsdienās – stingrāka un stiegraināka, Ķekavas broilera strēmelītes sinepju mērcē. Te nu vari saklausīt atšķirību!” tā latviešu valodas izmaiņas raksturo video autori.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl