6 komentāri

Vājas svešvalodu zināšanas un aplami stāsti par ikoniskiem tūrisma objektiem – tādi mēdz būt mīnusi gidiem diletantiem. Ir dzirdēts, ka, piemēram, Brīvības pieminekļa Milda simbolizē Krieviju, kas savās rokās tur trīs Baltijas valstis. Lai šo jomu sakārtotu, piemēram, Rīgā kā viens no risinājumiem izveidots sertificēto gidu reģistrs. Vai tas patiešām strādā?

Viesojoties Latvijā, lai sniegtu vairākus koncertus, angļu koris izmanto arī izdevību iepazīt Rīgu. Te lieti noder gides Ievas Kaļčevas stāstītais. Viņa šo arodu par savu sauc kopš vidusskolas pēdējās klases, tāpēc pa šiem gadiem ir gadījies dzirdēt arī pavisam amizantus citu gidu stāstus par Rīgu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tādu pseidogidu gan neesot daudz, tomēr sertifikācija līdz galam neatrisina pakalpojuma kvalitātes jautājumu. Pieredzējusī gide norāda, – lielākā problēma ir nepietiekamas valodu zināšanas praksē, jo šobrīd reģistrējoties valodu prasmes tiek pārbaudītas tikai pēc dokumentiem. Tūrisma aģentu un operatoru asociācijā saka, – gidu reģistrs nebija sāpīgākā problēma nozarē, bet tas vismaz palīdz apzināt, cik liels ir tirgus.

Foto:

Sistēmas izveidotāji – Rīgas Tūrisma attīstības birojs – attiecībā uz informācijas sniegšanas pareizības pārbaudīšanu pagaidām gan nevēloties ieņemt pārāk barga tiesneša lomu.

Tūrisma aģentu un operatoru asociācija uzskata, ka līdzīgi kā citās nozarēs – ja cilvēks izvēlas gida pakalpojumu pirkt vienkārši ”no ielas”, tad arī jārēķinās ar atbilstošu kvalitāti. Turklāt tendences liecinot, ka jaunāki ceļotāji, esot kādā svešā vietā, biežāk paļaujas uz dažādām norādēm viedtālruņos un planšetēs, bet vecāki cilvēki izmanto gida pakalpojumu.

Skaties video:

TOP komentāri

 • eironene
  +1 +1 0

  eironene

  Jau padomju gados mēdza teikt, ka šis ir piemineklis Valentīnai Tereškovai, kosmonautei. Iesaku parūpēties un uzstādīt pie BRĪVĪBAS pieminekļa SKAIDROJOŠU plāksni vairākās valodās- lai tūristi lasa un nebūtu jādzird meli.
 • Terēze Vintere (Skaģere)
 • Terēze Vintere (Skaģere)
  0 0 0

  Terēze Vintere (Skaģere)

  Pirms daudz gadiem, padomijas laikaa, man bija iespeeja straadaat par gidu, jo zinaaju valodas, BET, kad uzzinaaju, kas jaastaasta, un tiek paarbaudiits, jo ar aarzemnieku grupu vienmeer ir kaads chekas veerotaajs, vai zinjotaajs- bija jaastaasta, ka Milda ir maate Krievija, kas tur 3 Baltijas republikas utt. Nepieteicos shim darbam, dziivee nespeetu taa staastiit.....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl