3 komentāri

Līdz šim par biļešu neizdošanu vienmēr ir gānīti šoferi – redz kādi sliktie, apzog savu darba devēju. Bet – vai tas tiešām tā ir? Nu mūsu rokās ir nonācis video, kurā dzirdama pasažiera saruna ar mazliet saērcinātu mikroautobusa vadītāju. Dzirdamais, iespējams, kādam liks padomāt mazliet vairāk.

Kad Rīgas ielās parādījās zili baltie “mikriņi”, daudzi, iespējams, nodomāja, ka nu beidzot būs kārtība šajā pasažieru pārvadāšanas jomā, jo līdz kaklam ir citas firmas, kuri cilvēku nogādāšanai uz vajadzīgo vietu izmanto pussagrabējušus un netīrus busiņus. Sākumā viss kārtībā – mikroautobusi tīri, piestāj tikai pieturās, biļetes izdod katram pasažierim. Bet paiet laiks un sākas vecā dziesma – transports stājas tur, kur tīk, braucienu apliecinošie dokumenti izsniegti netiek.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Juris: Es atvainojos, jums biļete nav jāizdod?
Vadītājs. Jums vajag?
J.: Vai tad nevajag?
V.: Vispār jau nav obligāti man viņu dot.
J.: Kā nav obligāti?
V.:Tā man garāžā paskaidroja priekšnieks.
J.: Nu paga, paga – jūs taču esat sabiedriskais transports.
V.:Tas ir nosacīti.
J.: Nosacīti? Jūs taču esat Rīgas….
V.:Tas ir privāti. Tas tikai līmējās klāt.
J.: Jūs taču esat Rīgas satiksmes pakļautībā.
V.: Nav Rīgas satiksmei.
J.: Kā tad nav.
V.:Ir sabiedrība Rīgas satiksme. Nav SIA. Tas ir privātkantoris.
J.: Nu, bet vai tad privātkantorim biļetes nav jādod?
V.:Labi, labi. Ir man jādod. Man algu nemaksā. Saproti, man ir plāns, es to iztaisu, nododu viņiem un, kas paliek pāri, ja paliek, tad es to varu paņemt. Tāda ir tā kārtība. Es tā pat vakarā izsitīšu 50 biļetes un izmetīšu pa vējam.
Kāda pasažiere: A, ja nu avārija kaut kāda? Biļetes nav, jūs transportā neesat bijuši.
J.: Tieši tā!
Pasažiere: Nav nekādu pierādījumu.
V.:Tā pat jūs esat apdrošināti. Visi, ko ved, ir apdrošināti.
Pasažiere: Nezinu, nezinu.
J.: Kaut kā mēs te nepareizi darāmies.
V.:Jā, es ar kādreiz nesapratu, kā tas ir, kad darbā nemaksā algu.

Piebilstams, ka par katru no tā sauktajām nulles biļetēm “mikriņu” firma no pašvaldības saņem finansējumu. Atklāti teikt, ka ir “melnā kase”, nevar, jo tas nav pierādīts. Tomēr jāņem vērā, ka vadītājs runāja par kārtību firmā, nevis to, ka viņš pats tā piepelnās. Dosim uzņēmumiem nedaudz laika, lai tie, kā solījuši, pārbauda video redzamo un tad jau atgriezīsimies pie šīs tēmas.

Foto: ekrānšāviņšSIA Rīgas Mikroautobusu satiksme pārstāve Lāsma Zemīte:
Tas ir mūsu [mikroautobuss – red.] Un tas ir arī mūsu šoferis. Tāds rīkojums noteikti nav dots garāžā [nedot biļetes – red.]. Tas nav mūsu interesēs.”

Kā norāda video autors,  mikroautobusa šoferis viņam tomēr ir iedevis biļeti, kas gan izrādījusies nulles jeb bezmaksas biļete. Proti, maksas brauciens tā arī nav ticis reģistrēts. L. Zemīte nespēja komentēt šādu šofera rīcību.

Foto: ekrānšāviņšRīgas Satiksme pārstāve Baiba Bartaševiča:
Tas, kas attiecas uz mūsu pasūtījumu Rīgas Mikroautobusu satiksmei –, protams, ka ir jādod biļete par katru braucienu. Šis konkrētais gadījums ir jāpārrunā ar viņiem (Rīgas Mikroautobusu satiksme), bet principā šis ir pārkāpums. Šī nav normāla situācija.

L. Zemīte norāda, ka Rīgas Mikroautobusu satiksme noteikti izmeklēs šo gadījumu, un tiks runāts ar šoferi. ”Es esmu šokā,” pārsteigumu neslēpj L. Zemīte.

Video autors norāda: ”Ja katra brauciena laikā kādi 8–10 eiro tiek ievietoti atsevišķā kastītē, tad, iespējams, ir pamats domāt par uzņēmuma “melno kasi”.

Foto: ekrānšāviņšVID Nodokļu ieņēmumu kontroles pārvaldes pārstāve Ina Reinšmita
”Šobrīd mēs to nevaram apgalvot, jo ir jāsavāc pietiekami daudz pierādījumu, taču uzfilmētais materiāls varētu būt iemesls pārbaudei.”

TV3 “Bez tabu” rīcībā nonācis kāds cits aculiecinieka video, kas uzfilmēts tā paša maršruta mikroautobusā pāris dienas pēc pirmā video – atkal tas pats vadītājs un atkal netiek izsniegta biļete.

TOP komentāri

 • JJ
  0 0 0

  JJ

  RMS vaditajiem vispar nav of. algas, visas neizdotas biletes ari ir vinu alga.
 • Lily
  0 0 0

  Lily

  24.09.2014. ierados Rīgā no Ventspils un braucu ar 206.maršruta busiņu, kas ved no Autoostas uz Mežciemu. Arī iedevu 1 Eur un man neizsniedza braukšanas biļeti. Stāvēju, gaidīju, bet šoferis uz mani muļķīgi paskatījās un pasmaidīja. Tur pat bija nolikta veca, nobružāta, tukša margarīna bundžiņa, kurā visi, kuri iekāpj iemet naudiņu. Nu tad lūdzu, cienījamie pasažieru pārvadātāji, kad mēs izkāpjam, tad atdodiet mums atpakaļ to 1 EUR, ko samaksājam, ja jau nodokļus nemaksājam.
 • Gunta
  0 0 0

  Gunta

  Tur aiziet tas mūsu soc nodoklis , it kā pãrvadâtajos invalīdos.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl