1 komentārs

Šīs nedēļas sākumā Bez Tabu rādīja sižetu, kam par pamatu ir Rīgas mikroautobusu satiksmes braucamajos pasažiera uzņemts video. Tajā šoferis atklāti stāsta par iespējamu naudas iekasēšanas kārtību. Ne jau savu, bet uzņēmuma. Videomateriāls atrādīts gan Rīgas satiksmei, gan uzņēmumam, kuru pārstāv vadītājs. Raidījums saņēma solījumus, ka lietu skatīs, būs pārrunas un izmeklēšanas tuvākajā laikā. Tāpēc Bez Tabu painteresējās, vai ir rasts kāds risinājums.

Rīgas satiksmes pārstāve Baiba Bartaševiča norāda, ka konkrētais gadījums nav sistēma, bet izņēmums. Uzņēmuma Rīgas Mikroautobusu satiksme pārstāve Lāsma Zemīte norāda, ka visi gadījumi, kad netiek izsniegta biļete, ir ”uz šoferu sirdsapziņas, un viņi zina, kas par to draud.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr pēc sākotnējā sižeta demonstrēšanas ar Bez Tabu sazinājās video redzamais mikroautobusa vadītājs un apstiprināja, ka uzņēmuma vadība faktiski spiež vadītājus rīkoties negodprātīgi.

Mikroautobusa vadītājs Egils: “Jā, katram šoferim ir savs noteikts plāns. To nenosaka brigadieris. Es nezinu, kas to nosaka. Ir paradokss, ka citiem ir sliktāki, citiem labāki darba apstākļi, kur to plānu var izpildīt. Ir jābūt noteiktam naudas daudzumam ar e-biļetēm.”

Zemīte gan noliedz, ka pastāvētu šāds uzstādījums.

Mikroautobusa vadītājs: ”Piemēram 100 eiro tas plāns. 100 e-biļetes tas ir 60 eiro. Tātad plānam tev jāpieliek 40 eiro. Vakarā paņem, izsit biļetes. Ja tev ir tie 40 eiro, viss kārtībā. Ja ir 45 eiro, pieci paliek pašam kabatā.
Bez Tabu: Kas notiek, ja šoferis neizpilda plānu? Viņš piemaksā no savas kabatas?
Mikroautobusa vadītājs: Nu principā Tev būtu jāliek klāt no savas naudas. Vai pārdod televizoru, vai dzīvokli, vai arī otra iespēja, ka Tu paliec parādā uzņēmumam.

Zemīte norāda, ka uzņēmumā daļa algas šoferiem ir fiksēta, otra daļa – motivējoša.

Mikroautobusa vadītājs Egils: “Tagad tos līgumus, kad sāka maksāt konvertā, tagad it kā jāiet uz kaut kādu sapulci, paraksti jauno darba līgumu, tad Tev iedos konvertu. Paraksta to jauno līgumu. Tajā stundas likmes samaksa ir mazāka par minimālo algu.”

Šoferis pēc negadījuma esot aizgājis no uzņēmuma. Zemīte norāda – pēc paša vēlēšanās.

TOP komentāri

  • DINS
    0 0 0

    DINS

    Auobusa šoferim ir 100% taisnība. Biļešu neizsniegšana ir uzņēmuma politika. Pēdējos mēnešos uzņēmumā alga netiek izmaksāta nemaz. Šoferi tiek spiesti rīkoties negodīgi. Interesanti kā viņi var pieādīt , ka tiek maksāta pamatalga un mainīgā piemaksa, ja šoferu kontos alga neienāk. Varbūt kāds var noskaidrot un publicēt, kas it patiesais uzņēmuma " saimnieks". Juridiski RS, bet patiesībaā…………..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl