1 komentārs

Vienu mikroautobusa šoferi, kurš naudu par biļetēm lika ”pelēkajā kasē”, uzņēmuma SIA Rīgas Mikroautobusu satiksme vadība ir situsi pie kauna staba un atbrīvojusi no darba, taču nekārtības zili baltajos ”mikriņos” nebeidzas, turklāt šoferi stāsta, ka neizdot biļetes liek vadības uzstādījums. Kompānijas vadība to noliedz.

Pirms nepilniem diviem mēnešiem vēstījām par negodprātīgu mikroautobusa šoferi, kurš neuzskatīja par pienākumu izsniegt biļetes pasažieriem. Šo rīcību nosodīja priekšniecība, un šoferis tika atbrīvots no darba. Varētu šķist, ka nu problēma atrisināta, tomēr godaprāts tiek ignorēts arī 200. un 224. SIA Rīgas Mikroautobusu satiksme maršruta mikroautobusos. Tur biļetes izsniedz tikai tad, ja pasažieris pats palūdz biļeti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Ja lieto e-talonu, tad viss ir kārtībā, taču, ja iedod eiro, tad nekas nenotiek,” atzīst kāds pasažieris.

”Es vispār nesaņemu biļetes,” atzīst kāda cita mikroautobusu pakalpojuma izmantotāja. Viņa skaidro, ka tās arī īpaši neprasa, jo ”neesot laika, jo esot daudz cilvēku”.

Pārliecinoši lielākajai daļai biļetes netiek izsniegtas – eiro pie eiro, un tā piepildās pelēkā kase. Uzskatāmi redzams, ka biļešu neizdošana nenotiek vien atsevišķos gadījumos, bet gan ir sistemātiska. Šoferu patvaļa vai uzstādījums no augšas? To vaicājām 200. un 224. mikroautobusa šoferiem.

Saruna ar mikroautobusa vadītāju:
– Kāpēc tik reti izsniedzat biļetes?
– Mums ir jāizpilda plāns. Ja izsniegšu biežāk, tad beigās nāksies atdot savu naudu.
– Bet, ja man kontrole izrakstīs soda kvīti?
– Kādreiz dzīvē esat maksājis sodu mikroautobusā?
– Jā, autobusā….
– Autobusā – jā, bet ”mikriņā” – nē. Tā ka nestāstiet man…

Saruna ar cita ”mikriņa” vadītāju:
– Kāpēc neizsniedzat biļetes?
– Nu, praktiski… vārdu sakot, lai savilktu kopā galus.
– Bet, kas maksās sodu 60 eiro, ja būs kontrole?
– ”Maršrutku” vadu daudzus gadus. Neesmu dzirdējis, ka kādam uzliktu sodu. Pats esat dzirdējis, ka Rīgā kādam būtu sods uzlikts?
– Autobusos bieži tā gadās.
– Mums ir cita kontrole. Degviela ir ”lopā” dārga. Biļetei būtu jāmaksā trīs eiro, lai saimnieks varētu savilkt galus, saproti?

Nedot pasažieriem biļetes, ir vadības uzstādījums, iepriekš norādīja arī atlaistais ”mikriņa” šoferis:

”Piemēram, simts eiro ir tas plāns. Pārdodot simts biļetes, iegūstam 60 eiro. Tātad, lai izpildītu plānu, man pašam ir jāpieliek 40 eiro. Vakarā izsitam biļetes – ja tev ir tie 40 eiro, tad viss kārtībā. Ja ir 45 eiro, pieci paliek pašam kabatā.

Atlaistais darbinieks un šonedēļ uzrunātie mikroautobusu šoferi teic, – plāns esot jāizpilda visiem. Ja to nevar izdarīt, kasē jāliek klāt no savas kabatas. Tikmēr darba devējs – SIA Rīgas Mikroautobusu satiksme, kā toreiz tā tagad noliedz, ka ir šāds plāns.

Izceļama vēl kāda problēma uzņēmuma mikroautobusos – tie nebrauc pēc sarakstiem.

”Šausmas, kas darās. Sarakstā rakstīts viens, realitāte – kas cits. Mēdz būt, ka mikroautobuss neapstājoties aizbrauc tālāk,” sūdzas kāds pasažieris.

Vairāk skaties video!

TOP komentāri

  • Rīdziniece
    0 0 0

    Rīdziniece

    Kāpēc darba devējs,Vitālijs Komars personīgi neiznāk parunāt kameras priekšā, bet liek attaisnoties stulbi smaidošajai jaunkundzei? Lai pats pastāsta,ka plāns tiek paaugstināts katru mēnesi, algas netiek pārskaitītas uz bankas kartēm vismaz pusgadu,cilvēki pat nezina,vai par viņiem tiek maksāti nodokļi,jo tas vienkārši netiek teikts. Paradokss, cilvēks ir oficiāli pieņemts darbā,pieteikties bezdarbniekos nevar,jo skaitās strādājošs,bet soc.nodaļā palīdzību kā trūkumcietējs palīdzību arī nevar prasīt,jo tur prasīs bankas izrakstu par ienākumiem. Bankas izdrukās algas vietā būs 0eiro,0centi. Kā pierādīt,ka esi strādājošs ubags???

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl