Mežviets: Krievija, finansējot 9. maija pasākumus, mēģina radīt iespaidu, ka tie ir populāri svētki Latvijā

1 komentārs
Mežviets: Krievija, finansējot 9. maija pasākumus, mēģina radīt iespaidu, ka tie ir populāri svētki Latvijā
Foto: LETA

Patlaban nav informācijas, ka 9. maija pasākumos būtu iespējamas provokācijas, tā “900 sekundēm” norādījis Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets. Viņš arī vērsa uzmanību, ka Krievija mēģina radīt iespaidu, ka tie ir populāri svētki Latvijā.

Pastiprināti drošības pasākumi un satiksmes ierobežojumi šodien būs Rīgā, Uzvaras pieminekļa apkārtnē. Biedrība “9.maijs.lv” tur visas dienas garumā rīkos tā dēvētās Uzvaras dienas svinēšanu. Pēcpusdienā, no plkst. 15.00 līdz 19.00, pieteikts arī gājiens, kas, tāpat kā iepriekšējos gados, paredzēts no Kalnciema ielas pa Slokas ielu līdz Uzvaras parkam.

Šogad pirmo reizi sapulci 9. maijā pieteikusi arī biedrība “Nacionālo karavīru atbalstam”. Tā plānota Uzvaras bulvāra un Valguma ielas stūrī pie Nacionālās bibliotēkas, kā arī Strēlnieku laukumā. Sapulces nolūks ir atgādināt sabiedrībai par Otrā pasaules kara norisi Latvijas teritorijā un padomju okupācijas nodarīto kaitējumu Latvijas valstij.

Foto: tā dēvētās Uzvaras dienas “ieskandināšana” 8. maijā

Kā sarunā ar “900 sekundēm” norādīja Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets, uz šo brīdi rīcībā esošā informācija neliecina, ka šajos pasākumos pastāvētu provokāciju riski.

Arī šogad atsevišķiem 9. maija pasākumiem un organizatoriem ir novirzīts Krievijas finansējums. Drošības policijas priekšnieks norāda, ka Krievija, finansējot tā sauktās Uzvaras dienas pasākumus, mēģina radīt iespaidu, ka tie ir ļoti populāri svētki Latvijā.

Video