Mežs nav omītes dārzs! Ko ņemt vērā, dodoties sēņot

Komentāri

Sēņu un ogu laiks uzņem apgriezienus, tādēļ mežus pārpildījuši dažādu dabas velšu tīkotāji. Tomēr ne visiem, kas dodas mežā vai purvā, izdodas pašu spēkiem atgriezties mājās.

Katru rudeni Latvijas mežos un purvos apmaldās desmitiem sēņotāju un ogotāju. Arī šajā gadā situācija nav īpaši uzlabojusies. Piemēram, vakar glābēju palīdzību lūguši divi cilvēki – Salacgrīvas novadā sēņotājs no meža izvests ar ugunsdzēsēju automobiļa sirēnu palīdzību, savukārt Krimuldas pusē vīrs pēc vairāku stundu maldīšanās atradis mājupceļu tikai tad, kad paša izsauktie glābēji bijuši jau ceļā. Vairāki Pierīgas mežos sastaptie ļaudis atzīst, ka apmaldīties patiesībā nav nemaz tik grūti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties.lv tests: Cik labi tu pazīsti Latvijas sēnes?

Mūsdienās sēņotājiem ir daudz vieglāk, kam piekrīt arī sastaptā Zinaīda, kurai līdzi vienmēr ir mobilais tālrunis. Ja nu kas, vismaz var piezvanīt ģimenes locekļiem vai sliktākajā gadījumā – glābējiem. Arī pensionārs Vitolds, kurš  pusdienlaikā atgriežas jau ar sēņu pilniem groziem, atzīst, ka telefonu vienmēr ņem līdzi. Pat neskatoties uz to, ka šis apvidus pazīstams jau sen.

Skaties foto:

Pirmie, kas parasti steidz palīgā ļaudīm, kuri nespēj atrast ceļu mājup, ir tieši glābšanas dienesta darbinieki. Arī viņi piekrīt, ka tieši mobilo tālruņu plašā pieejamība un popularitāte pēdējos gados krietni vien atvieglo pazudušo meklējumus. Tomēr katru gadu tiek fiksētas arī nopietnākas un krietni grūtāk atrisināmas situācijas, kad mežā pazūd cilvēki, kuriem nav mobilā telefona, vai arī tas ir izlādējies. Pirmkārt, pats cietušais nespēj laikus paziņot par notikušo, otrkārt, ir ļoti grūti noteikt kaut aptuvenu viņa atrašanās vietu, kā arī meklējumi var sākties tikai nākamajā vai pat aiznākamajā dienā.

Ja ikdienā lietojat kādus medikamentus, tie obligāti jāņem līdzi pat tādos gadījumos, ja uz mežu plānojat doties kaut uz stundiņu. Tāpat, līdzās sēņu nazim, jakas kabatā, somā vai groziņā varat ielikt dažas lietas, kas palīdzēs, ja negaidīti nonāksit nelaimē – sērkociņi vai šķiltavas, pudele ar dzeramo ūdeni, kā arī šokolādes vai kāda cita cukurota garduma tāfelīte var kļūt arī par jūsu dzīvības glābēju.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl