Mežaparka Lielajā estrādē ir pabeigti visi vērienīgākie būvniecības darbi

0 Komentāru

Dziesmusvētku epicentrs nu jau gandrīz pilnībā atjaunots – Rīgā, Mežaparka Lielajā estrādē, ir pabeigti lielākie būvniecības darbi, tādējādi finišam tuvojas sešus gadus ilgušais un gandrīz simts miljonus izmaksājušais pārbūves process, vēsta TV3 Ziņas.

Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanas noritējusi trīs kārtās – sākotnēji atjaunoja skatītāju zonu, bet pēc tam skatuvi. Šomēnes noslēdzās trešā kārta, kuras laikā izbūvēta sešus stāvus augsta estrādes centrālā ēka, saimniecības ēkas, kā arī ar īpašu akustisko membrānu pārklāts estrādes jumta kupols.

Nauris Puntulis, kultūras ministrs (NA)

“Man kā ministram bieži vien ir vaicāts – vai tiešām dziesmu svētkiem ir vajadzīga tik monumentāla, tai skaitā finanšu ietilpīga, estrāde, jo galvenais ir dziedātprieks. Un to mēs varam darīt, arī sanākot pļavā. Un mana atbilde vienmēr ir – jā, jo šī būve parāda, cik daudz valstij un pašvaldībai ir svarīgi dziesmu svētki.”

Zem skatuves izbūvētajā teritorijā būs ne tikai telpas koristiem, bet arī Dziesmu svētku muzejs. Atjaunotā skatuve dos iespēju vienkopus pulcēties gandrīz 13 000 koristu, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā iepriekš. Arī skatītāju ietilpība palielināta līdz 33 000. Rīgas dome izveidojusi “Ziemeļrīgas kultūras apvienību”, kuras viens no uzdevumiem būs panākt, ka estrādi izmanto visu gadu.

“Es redzu, ka šeit var notikt ne tikai šie lielie kopuzvedumi, bet arī augstvērtīgi kultūras un mākslas pasākumi, arī populārās mūzikas pasākumi. Jo atcerēsimies, ka te var atrast vietu 77 000 skatītāju, tajā brīdī, kad tiek novākti koka krēsli. Un es teikšu, ka šis skaitlis nav par mazu nevienai pasaules līmeņa grupai,” apliecināja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (“Par!/Progresīvie”).

Pārbūves projekta autori – arhitekti Juris Poga un Austris Mailītis – estrādes teritoriju veidojuši kā bērzu birzi.

“Sidraba birzs – tā ir vērtību telpa, tā ir dabiska vieta, kur mēs varam veikt savu rituālu. Bet otrs, tā ir arī tāda praktiska mācīšanās no dabas, jo šādus korus un šādas vajadzības izvietot kaut kur citur pasaulē, telpā, nav bijis vajadzīgs,” pauda Mežaparka estrādes pārbūves projekta autors Austris Mailītis.

“Te ir visas iespējas izveidot tādu centru, uz kurieni visi nāk. Mums ar Austri ir tikai viena vēlme – lai Mežaparka estrāde strādā tāpat kā Tallinā – 24 stundas dienā, septiņas dienas nedēļā. Visi vārti vaļā, un visi var izbaudīt,” vīzijā dalījās Mežaparka estrādes pārbūves projekta autors Juris Poga.

Estrādes pārbūve sākās 2016. gadā, un projekta kopējās izmaksas ir gandrīz 100 miljoni eiro. Galvenie būvdarbi ir noslēgušies, taču līdz nākamajiem dziesmu svētkiem vēl būs jāpabeidz muzeja ekspozīcijas un tai piegulošās teritorijas labiekārtošana.

0 Komentāru