Komentāri

Par Mežaparka estrādes slikto tehnisko stāvokli un nepietiekamo ietilpību tiek spriests gadiem ilgi. Savulaik pat apsvērta iespēja būvēt pilnīgi jaunu estrādi citā vietā. Galu galā tomēr pieņemts lēmums uzlabot jau esošās Mežaparka būves. 2007. gadā starptautiskā konkursā par labāko tika atzīts arhitekta Jura Pogas rekonstrukcijas projekts, kura īstenošana krīzes dēļ gan tika atlikta. Nu ledus sakustējies. Plānots, ka projekts tiks īstenots divās kārtās. Vispirms pamatīgas pārvērtības piedzīvos skatītāju zona. To iecerēts pabeigt līdz Latvijas simtgades svinībām – 2018. gadā.

Rīgas mērs Nils Ušakovs akcentē, ka rekonstrukcijas pirmās kārtas īstenošanas gaitā zem laukuma, kur izvietotas skatītāju sēdvietas, tiks izbūvēta pazemes infrastruktūra, kurā atradīsies gan tirdzniecības un ēdināšanas zona, gan labierīcības. Arī pati skatītāju zona pēc rekonstrukcijas būs krietni vien ietilpīgāka.

“Paralēli līdz 2018. gadam tiks izveidots pagaidu risinājums ar estrādi, lai atbilstoši prasībām tur varētu izvietot aptuveni 11 000 dalībnieku. Līdz 2021. gadam notiks pašas estrādes ēkas būvniecība, kas ir galvenais vizuālais elements visam projektam, lai to pirms Dziesmu svētku 150 gadu jubilejas varētu nodot ekspluatācijā,” viņš saka.

Ušakovs norāda, ka Mežaparka estrādes pārbūvi pilnībā finansēs Rīgas dome, kas šim mērķim līdzekļus plāno aizņemties Valsts kasē: “Tieši tagad mums ir izdevies noslēgt vienošanās, no vienas puses, ar Kultūras ministriju un, no otras puses, ar Finanšu ministriju par to, ka projektam tiks piešķirts kredīts uz 30 gadiem ar 0% likmi, kas ir izdevīgākais, kas vispār var notikt.”

Foto

Finanšu ministrija gan norāda, ka pilnīgi bez jebkādiem procentu maksājumiem aizņēmums Valsts kasē nav iespējams – tehniskās apkalpošanas izmaksas Rīgai jāsedz būs. Ministrijas pārstāvis Aleksis Jarockis lēš, ka šis maksājums gan noteikti būs mazāks par 1% no aizņemtās summas: “Jebkurā gadījumā kārtība, kad pašvaldība aizņemas no Valsts kases, ir zināma, un tā visām pašvaldībām ir saistoša un visām pašvaldībām ir vienota, tai skaitā Rīgas domei. Saskaņā ar šo kārtību Rīgas domes pieteikums tiks izvērtēts.”

Tikmēr Rīgas domes opozīcija, kas šodien sarīkoja preses konferenci, kurā kritizēja pie varas esošo politiķu darbu, ir pārliecināta, ka arī Mežaparka estrādes rekonstrukcija var izrādīties kārtējais caurums, kur pazūd nodokļu maksātāju nauda. Frakcijas priekšsēdētāja vietniekam Andrim Lācim nav skaidrs, kāpēc būtiski pieaugušas projekta izmaksas:

“Mēs zinām, ka 2007. gadā uzvarēja Jura Pogas arhitektūras birojs ar piedāvājumu uzbūvēt estrādi par 12 miljoniem latu. Tagad mēs redzam, ka 12 miljoni latu jau pārvēršas 45 miljonos eiro. Kaut gan būvniecība izmaksas no 2007. gada nav pieaugušas praktiski nemaz.”

Domes opozīcija sola rūpīgi sekot līdzi Mežaparka estrādes rekonstrukcijas projekta finansējuma tēriņiem un aicina to darīt arī valsts atbildīgās institūcijas. Plānots, ka par aizņēmumu Mežaparka estrādes rekonstrukcijai Rīgas dome ārkārtas sēdē lems rīt.

Video

Lasi vēl