Mežacūkas ienāk pilsētā; iedzīvotāji panikā

5 komentāri

Ir grūti noticēt, bet vienā no visblīvāk apdzīvotajiem Rīgas mikrorajoniem – Juglā – uzradušies mežacūku bari, kas brīvi klīst pa ielām un dārziem. Kādas iedzīvotājas sastapšanās ar meža zvēriem gandrīz beigusies gaužām bēdīgi. Šobrīd naktīs un agros rītos Mārkalnes un Pakalniešu ielas apkārtnē kļuvis pavisam nedroši.

Almas kundze Mārkalnes un Pakalniešu ielas krustojumā dzīvo jau vairākus gadus. Dažas reizes viņai bija gadījies redzēt vienu vai divas mežacūkas, kas, visticamāk, pārpeldējušas Juglas kanālu vai Ķīšezeru, bet šajā rudenī sieviete pirmoreiz sajutusies tā pa īstam apdraudēta. Turklāt pagājušajā naktī Almas kundzi apciemojis vesels cūku bariņš.

Almas kundze baidījusies, ka mežacūkas nepārrauj sētu, tāpēc ķērusies pie lāpstas un situsi pa žogmali, cik spēka. Pensionāre biežo cūku viesošanos tieši viņas mājas apkārtnē skaidro ar ozolu birzs doto ražu.

”Piemājas pļaviņā un uzkalnē cūkas sarakušas bedres un dažreiz tajās pārlaiž nakti, bet pa ceļu garām iet cilvēki, un, nedod Dievs, gadīties šiem dzīvniekiem ceļā. Dažiem vietējiem cūkas reiz pa reizei viesojušās pat sētā,” stāsta iedzīvotāja.

Par situāciju Juglā Degpunktā komanda interesējās Valsts mežu dienestā. Izrādās tā nebūt nav vienīgā vieta Rīgā, kur mežacūkas dzīvo starp cilvēkiem.

Vecāķi, Mangaļsala, Rumbula un daudzas citas teritorijas ir mežacūku karaļvalsts, jo šie zvēri ir ”atkoduši” to, ka šeit viņiem nav dabīgo ienaidnieku. Tuvākajā laikā paredzēts pilsētā izveidot medību koordinācijas komisijas, kas varētu lemt par dzīvnieku, izķeršanu, pārvietošanu vai likvidēšanu.

Pagaidām šīm lietām pašvaldība vēl nav pieķērusies. Dzīvnieku eksperts aicina mežacūkām mest lielu līkumu.

TOP komentāri

 • Sīkais
  0 0 0

  Sīkais

  Kļūs vēl trakāk ja neko nedarīs ar cūku deportāciju. Viņas taču arī vairojas un nav kā govīm vai aitām kurām mazuļi dzimst pa vienam vai diviem, cūkām vienā metienā, pat padsmitos. Un kā Līdakas kungs izteicās vajadzētu ar petardēm pabiedēt, muļķības, tās jau ir pieradušas un nebaidās vairs, jo salūti ir populāri un tāds biedēšanas veids iedzīvotājiem var būt arī letāls. Nav zināms, kā var uzvesties meža cūka pilsētas apstākļos. Risinājums varētu būt, ka piesaistīt uzņēmējus kuriem ir iežogota teritorija, piesaistīt armijas un zemesardzes resursus iemānot vai iedzenot iežogotā teritorijā un iemidzināt, un izvest uz mežu tālāk no apdzīvotām vietām, jo pie kņadas pieradušas var apsēst atkal citu pilsētu. Šīs būtu mācības neparastos apstākļos.
 • cilvēks
  0 0 0

  cilvēks

  ir ir tās cūkas ta Pakalniešu ielā; pavei, kaimiņš arī rīta agrumā ar autiņu gandrīz virsū uzskrēja rukšu ģimenei ):
 • rolias

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl