Mežacūkas ienāk pilsētā; iedzīvotāji panikā

5 komentāri
Mežacūkas ienāk pilsētā; iedzīvotāji panikā
FOTO: LETA

Ir grūti noticēt, bet vienā no visblīvāk apdzīvotajiem Rīgas mikrorajoniem – Juglā – uzradušies mežacūku bari, kas brīvi klīst pa ielām un dārziem. Kādas iedzīvotājas sastapšanās ar meža zvēriem gandrīz beigusies gaužām bēdīgi. Šobrīd naktīs un agros rītos Mārkalnes un Pakalniešu ielas apkārtnē kļuvis pavisam nedroši.

Almas kundze Mārkalnes un Pakalniešu ielas krustojumā dzīvo jau vairākus gadus. Dažas reizes viņai bija gadījies redzēt vienu vai divas mežacūkas, kas, visticamāk, pārpeldējušas Juglas kanālu vai Ķīšezeru, bet šajā rudenī sieviete pirmoreiz sajutusies tā pa īstam apdraudēta. Turklāt pagājušajā naktī Almas kundzi apciemojis vesels cūku bariņš.

Almas kundze baidījusies, ka mežacūkas nepārrauj sētu, tāpēc ķērusies pie lāpstas un situsi pa žogmali, cik spēka. Pensionāre biežo cūku viesošanos tieši viņas mājas apkārtnē skaidro ar ozolu birzs doto ražu.

”Piemājas pļaviņā un uzkalnē cūkas sarakušas bedres un dažreiz tajās pārlaiž nakti, bet pa ceļu garām iet cilvēki, un, nedod Dievs, gadīties šiem dzīvniekiem ceļā. Dažiem vietējiem cūkas reiz pa reizei viesojušās pat sētā,” stāsta iedzīvotāja.

Par situāciju Juglā Degpunktā komanda interesējās Valsts mežu dienestā. Izrādās tā nebūt nav vienīgā vieta Rīgā, kur mežacūkas dzīvo starp cilvēkiem.

Vecāķi, Mangaļsala, Rumbula un daudzas citas teritorijas ir mežacūku karaļvalsts, jo šie zvēri ir ”atkoduši” to, ka šeit viņiem nav dabīgo ienaidnieku. Tuvākajā laikā paredzēts pilsētā izveidot medību koordinācijas komisijas, kas varētu lemt par dzīvnieku, izķeršanu, pārvietošanu vai likvidēšanu.

Pagaidām šīm lietām pašvaldība vēl nav pieķērusies. Dzīvnieku eksperts aicina mežacūkām mest lielu līkumu.

5 komentāri